
Ventilen er utstyrt med pneumatisk nullstilling
IMI Norgren lanserer ny Power Take-off valve
Den nye ventilen til kraftuttak, Power Take-off Valve 03035103, er spesielt designet til bruk i systemer til kraftuttak, som finnes i kabiner på nyttekjøretøyer.
Ventilen er utstyrt med pneumatisk nullstilling og kan frakobles enten pneumatisk eller manuelt. Den er velegnet til enkelt- og dobbeltvirkende sylindre, og har en visiwink indikator som tydelig viser når kraftuttaket er aktivt.
Ventilen er fremstilt av støpt zink med hus av legert aluminium med G1/8 BSP port. Pull/push 3/2 spolen med pilot nullstilling og betjeningsdelen er også aluminiumslegert. Ventilen har pakninger av nitrilgummi.
Ventilen opererer i temperaturområde mellom -15° til +50°C med smurt eller usmurt filtrert trykkluft. Arbeidstrykket er 2-10 bar og ventilen har en gjennomstrømning på 0,34 Cv.
Ytterligere informasjon finnes på: www.imi-precision.com
Om IMI Precision Engineerings
I 2015 ble Norgren AS en del av IMI Precision Engineering, en divisjon under det engelske ingeniørselskapet IMI plc, som består av en del velkjente og ledende varemerker som IMI Norgren, IMI Herion, IMI Buschjost, IMI FAS og IMI Maxseal.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.