IMI-Norgren-crop

Ventilen er utstyrt med pneumatisk nullstilling

IMI Norgren lanserer ny Power Take-off valve

Den nye ventilen til kraftuttak, Power Take-off Valve 03035103, er spesielt designet til bruk i systemer til kraftuttak, som finnes i kabiner på nyttekjøretøyer.

Ventilen er utstyrt med pneumatisk nullstilling og kan frakobles enten pneumatisk eller manuelt. Den er velegnet til enkelt- og dobbeltvirkende sylindre, og har en visiwink indikator som tydelig viser når kraftuttaket er aktivt.

Ventilen er fremstilt av støpt zink med hus av legert aluminium med G1/8 BSP port. Pull/push 3/2 spolen med pilot nullstilling og betjeningsdelen er også aluminiumslegert. Ventilen har pakninger av nitrilgummi.

Ventilen opererer i temperaturområde mellom -15° til +50°C med smurt eller usmurt filtrert trykkluft. Arbeidstrykket er 2-10 bar og ventilen har en gjennomstrømning på 0,34 Cv.

Ytterligere informasjon finnes på: www.imi-precision.com

Om IMI Precision Engineerings

I 2015 ble Norgren AS en del av IMI Precision Engineering, en divisjon under det engelske ingeniørselskapet IMI plc, som består av en del velkjente og ledende varemerker som IMI Norgren, IMI Herion, IMI Buschjost, IMI FAS og IMI Maxseal.

Emerson AI

Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering

Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.

Pepperl+Fuchs G11

Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber

Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.

Camila Medina, foto: Schneider Electric

Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge

Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.

Jarle, Ådne og Bjørn-åge. Foto: AxFlow

AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge

AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.