unknown

Overføring av ansatte, materiell, utstyr og kontrakter vil starte umiddelbart

IKM HVAC kjøper Norasols HVAC avdeling

HVAC avdelingen til Norasol AS som IKM nå overtar består av elleve godt kvalifiserte personer med pågående oppdrag i inn og utland. Oppkjøpet inkluderer også materiell og utstyr tilhørende avdelingen.

«Dette oppkjøpet vil styrke oss bra som selskap og gjør at vi nå kan tilby enda flere tjenester til våre kunder og da særlig innen ferdigstillelse og inneregulering (commissioning). Vi vil med dette oppkjøpet bli en mer komplett leverandør til markedet og ikke minst få bedre innpass hos gamle og nye kunder» sier en fornøyd Torger Salte, daglig leder i IKM HVAC.

Overføring av ansatte, materiell, utstyr og kontrakter vil starte umiddelbart og forventes ferdigstilt i løpet av mars måned.

IKM HVAC AS

IKM HVAC AS er en av Norges ledende leverandører av HVAC utstyr og tjenester til on- og offshore markedet. Vi har egen produksjon av rustfritt HVAC utstyr som tilfredsstiller de strengeste krav fra kunder og myndigheter nasjonalt og internasjonalt. De siste årene har vi utført en rekke større prosjekter både nasjonalt og internasjonalt.

Vi har en fleksibel service avdeling som utfører vedlikehold, modifikasjoner og oppgraderinger på HVAC utstyr så vel som rens av kanaler og bysser.

IKM Gruppen
IKM er en multidisiplin leverandør til olje- og offshoreindustrien der vekst er et satsningsområde: vekst i omsetning, vekst i fortjeneste og vekst i antall leverte tjenester og produkter.

IKM vil fortsette med nyetableringer, oppkjøp og allianser, slik at vi stadig utvikler oss som en kvalitetsleverandør.

IKM Gruppen sysselsetter i dag ca. 2450 ansatte og har en budsjettert omsetning for 2020 på 4,2 milliarder NOK. IKM består av to juridiske konsern, IKM Gruppen og IKM Invest AS

 

 

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.

Ola Christensen Braathe, Krohne

KROHNE styrker satsingen på landbasert industri

KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.

EtherCAT Technology Group

EtherCAT oppfyller CRA-kravene

EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.

Det er store saker som skal på plass ved Brevik CCS (Foto: Heidelberg Materials/Brevik CCS).

Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering

Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.