
Ijinus har vært en foregangsbedrift når det gjelder IIoT
Ijinus, ny instrumentleverandør i det norske markedet
Været endrer seg, nedbør kommer oftere og i større mengder. I takt med klimaendringene øker også behovet for en mer bærekraftig overvåking av vannkvalitet og flomovervåking/varsling i fjorder, elver, vassdrag, grunnvann og nedbørsmåling.
Kravet til å ta være på miljøet øker i takt med klimaendringene. Nå kan Process Partner levere trådløse sensorer, dataloggere, telemetri instrumentering for å overvåke hendelsene i samarbeid med sin nye leverandør Ijinus.
De økte nedbørsmengdene setter også et betydelig press på våre vann og avløpssystemer – med Ijinus på laget kan vi nå tilby løsninger til overvåking og diagnostisering av flow, vannhastighet, overflow, nivå, trykkmåling i kummer og drikkevann, vannkvalitet, overvann/spillvann/avløpsvann samt H2S overvåking.
Ijinus tilbyr også instrumentering for prosessindustrien og akvakultur/landbruk: prosesslogging, nivåmåling i tanker, siloer, lagertanker, temperaturovervåking, avfallsmonitorering for å nevne noe.
Ijinus har vært en foregangsbedrift når det gjelder IIoT (Industrial Internet of Thing) i flere år, og er stadig i utvikling med nye spennende produkter. Process Partner er glad for å ha fått Ijinus med på laget og kan tilby deres veletablerte og også patenterte løsninger her i Norge nå.
4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe
Borregaard gjorde en grundig vurdering av kommunikasjon med feltinstrumentering da et av anleggene skulle oppgraderes. Resultatet var at eksisterende, digital feltbuss ble faset ut. Og klassikeren 4-20 mA gjorde comeback for å sørge for pålitelig kommunikasjonen i tiårene fremover.
Rent mel i posen, og masse annet snadder
Norgesmøllene kjører hardt på norske råvarer, overskuddet tilbake til norske bønder for videreutvikling av norsk landbruk og høy automatiseringsgrad. Og anlegget i Skien er ekstra foroverlent med kontinuerlig vekst og lansering av nye ferdigprodukter nærmest på løpende bånd. Et av resultatene er en økning i arbeidsstokken på 50 prosent det siste tiåret.
Sirkulærøkonomi på veldrevet renseanlegg
Saulekilen renseanlegg er selvforsynt med energi og kjører hardt på enhetlig styringssystem, fra pumpestasjoner til renseanlegget.
Lynkjapp effektbryter for DC-distribusjon kan gjøre maritime kraftløsninger grønnere
ABB melder at verdens første IEC-sertifiserte effektbryter med halvlederteknologi kan løse utfordringer innen likestrømsdistribusjon. Teknologien skal tilrettelegge for opptil 20 prosent lavere energiforbruk og utslipp enn vekselstrømsløsninger i maritim sektor.











