
Ignition - Nå med IEC 61850 MMS Driver
IEC 61850 er en Ethernet-basert kommunikasjonsstandard som brukes i kraftindustrien. Standarden definerer en felles modell for sømløs automatisering i kraftsystemer.
Ignition 8.1.25, som forhandles av Autic AS inkluderer en driver som utnytter Triangle Microworks 61850-biblioteket for å støtte IEC-aktiverte enheter ved hjelp av MMS-protokollen. IEC 61850 -driveren støtter SCD -filer og kan benyttes på Windows og Linux X64 OS.
Driveren leveres som en del av «Gateway Platform» lisens, uten ekstra kostnad. Dersom du vi se litt nærmere på driveren, så er det videoer tilgjengelige på «Inductive University».
Ignition er et kraftig integrert utviklingsmiljø som inkluderer alt du trenger for å lage så og si alle slags industrielle applikasjoner – SCADA, IIoT, MES og mer – alt i en platform. Systemet gjør det enkelt å samle inn data, og utforme alle mulige industrielle applikasjoner. Systemet distribuerer umiddelbart klient-data via web til hvem som helst, hvor som helst.
Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid
Norgesmøllene tar med seg forbehandlet, norsk havre fra møllene i Skien over Oslofjorden for produksjon av havredrikker hos NEN-produkter AS i Fredrikstad. Et flunkende nytt produksjonsanlegg er koplet til eksisterende tapperi, pakkeri og logistikkfunksjoner.
Tar trykk- og nivåmåling til skyene
BRANDSTORY (Betalt innhold)
VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.
Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å
NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.
Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering
Sørger for mesterlige mengdemålinger
Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.











