
HydrogenPro investerer i økt produksjonskapasitet for Gen3-elektroder
HydrogenPro ASA (OSE: HYPRO) har besluttet å investere i økt produksjonskapasitet for sine Gen3-elektroder. Total årlig kapasitet vil være minimum 90-100 MW og produksjonen forventes å starte Q1 2025. HydrogenPro ASA har over lang tid utviklet en unik Gen3 elektrodeteknologi som gjør at elektrolysører kan produsere med bransjeledende effektivitet. Den nye produksjonslinjen vil firedoble produksjonskapasiteten.
Administrerende direktør Jarle Dragvik, sier i en melding at han er svært fornøyd med avgjørelsen. «Teknologien vi har utviklet er unik og er nå klar for kommersialisering. Vi opplever økt etterspørsel etter våre Gen 3 elektroder og det er derfor en god timing for å investere slik at vi er klare til å levere fra 2025 og fremover. Med de veldig gode resultatene vi har sett etter testing av Gen3-elektroder, er vi glade for å ta dette viktige skrittet.»
Den totale investeringen er fastsatt til 70 MNOK og erfaringen som oppnås vil være svært viktig også i planleggingen av en "H2-GIGA fabrikk". Tidligere i år kunngjorde HydrogenPro at de har mottatt av et tilskudd fra Danmarks Eksport- og Investeringsfond for planlegging også for denne fabrikken.
Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring
Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.
Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet
Brandstory
KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.
Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft
Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.
Ny utgave av AMNYTT: Fra gode målinger til intelligent industri
Den nye utgaven av AMNYTT Magasin tar leserne med inn i norsk prosessindustri – fra instrumentering og prosesstyring til smart vedlikehold, digitale tvillinger, KI og avansert robotikk. Vi besøker blant annet Yara Porsgrunn, Borregaard og Glencore Nikkelverk.











