
En av verdens ledende kvalitetsleverandører innen industriell automasjon
HydPartner inngår partneravtale med Bosch Rexroth
Bosch Rexroth inngår partneravtale med HydPartner, en del av Volito Automation AB, på alle produkter og systemer innen Bosch Rexroths hydraulikksortiment.
- Vi ser fram til å tilby kvalitetsprodukter fra Bosch Rexroth til våre kunder. Deres styrke innen teknologiske løsninger, innovasjon og høy driftssikkerhet vil styrke vår posisjon som leverandør av hydrauliske produkter og løsninger, sier Bent Hildre, daglig leder hos HydPartner AS.
På sin side kommer HydPartner til å styrke Bosch Rexroths organisasjon med markedssupport og hydraulikkunnskap.
- HydPartner blir en viktig partner for Bosch Rexroth innenfor dette produktsegmentet, og vi ser frem til å utvikle dette samarbeidet som helt klart vil styrke markedsposisjonen for Rexroth hydraulikk, sier Øyvind Oskarsen hos Bosch Rexroth AS.
Bosch Rexroth er en av verdens ledende kvalitetsleverandører innen industriell automasjon og mobilhydraulikk, og leverer alt fra enkeltdeler til totalløsninger innenfor marine og offshore, tradisjonell landbasert industri, fabrikkautomasjon, mobil og spesialkjøretøy.
HydPartner AS er en kunnskapsbedrift innen hydraulikk og inngår i Volito Automation AB. Firmaets ansatte har lang erfaring innen konstruksjon og salg av systemer både til det maritime og det mobile markedet i Norge.
Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn
Innfører nye strategier som bidrar til solid produksjonsløft
Roger Næss (57) tok med seg 32 års erfaring innen automatisering, elektro og vedlikehold fra legemiddelbransjen til Yara i Porsgrunn. De siste årene har han vært sentral i en transformasjon som har bidratt til å øke produksjonen av gjødsel på Herøya med ti prosent. Ny metodikk har gjort utstyr mer fintrimmet og fått økt oppetid.
Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft
Et sprekt samarbeid mellom norske bedrifter starter serieproduksjon av mobile, helautomatiserte oksygengeneratorer for oppdrettsnæringen. Anleggene skal være enkle å bruke for oppdretter, og leveres med avansert styring og fjernovervåkning – tilkoblet OXZOs bemannede kontrollsenter.
Norsk Industri samlet industrien i en tid preget av uro og omstilling
På Norsk Industris årskonferanse 2026 sto geopolitikk, kraftbehov, konkurransekraft og industriell omstilling øverst på agendaen. Gjennom dagen tegnet politikere, industriledere og internasjonale eksperter et bilde av en industri som møter økende usikkerhet, men som samtidig ser store muligheter dersom Norge klarer å handle raskt nok.
4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe
Borregaard gjorde en grundig vurdering av kommunikasjon med feltinstrumentering da et av anleggene skulle oppgraderes. Resultatet var at eksisterende, digital feltbuss ble faset ut. Og klassikeren 4-20 mA gjorde comeback for å sørge for pålitelig kommunikasjonen i tiårene fremover.











