Smart factory crop

Overgangen til global tilkobling vil skje gradvis

Hvordan skal bedriften forberede seg for IoT

Internet of Things (IoT) er allerede i ferd med å ta form. Løsningen er på full fart inn i forbruker og konsummarkedet og i horisonten ser vi konturene av industriell produksjon med IoT løsninger.

De nødvendige elementene i Industrielt IoT for å utvikle fremtidens fabrikken er allerede på plass. Det er utstyr og produkter som sensorer, nye brukervennlige web-tjenester, raskere datakommunikasjons nettverk, sky lagring, avansert datakraft, og løsninger til å analysere Big data intelligent.

Internett kommer ikke til å treffe fabrikken med alt dette på en gang. Overgangen til global tilkobling vil skje gradvis. Men forberedelsene må gjøres allerede nå.

Dette White Paperet beskriver hvorledes bedriftene nå kan forberede seg for morgendagens situasjon.

Last ned her.

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.

Ola Christensen Braathe, Krohne

KROHNE styrker satsingen på landbasert industri

KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.

EtherCAT Technology Group

EtherCAT oppfyller CRA-kravene

EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.

Det er store saker som skal på plass ved Brevik CCS (Foto: Heidelberg Materials/Brevik CCS).

Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering

Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.