
Kan måle alle type gasser, både enkel gass og forskjellige mixer
Høykvalitets måler, for måling av gassmengde
ST80 masse flowmeter fra FCI, som forhandles av Flow-Teknikk, er en ny måler som erstatter den utgåtte ST98. ST80 plasserer seg mellom ST51 og ST100, både når det gjelder pris og ytelse.
Måleren passer industrielle applikasjoner, og kan måle alle type gasser, både enkel gass og forskjellige mixer. ST80 leverer en høy grad av nøyaktighet og tåler høye temperaturer. Måleren egner seg også svært godt for applikasjoner med veldig lavt trykk. Måleren kan leveres med «wet gas shield», som gjør at den kan stå i fuktige gasser, uten at det påvirker målenøyaktigheten. Denne innstikkbare typen flowmeter har ingen bevegelige deler og måler kun masse, som gjør den uavhengig av trykk og temperatur. Måleren leveres med en stor skjerm for avlesing av flow, total flow, og temperatur. På skjermen har man også tilgang til alarmer og diagnostikk.
ST80 flowmeter kan kombineres med kuleventil for uttrekk under drift.
- Måleområde 0,07-305 m/s
- Temperaturområde -40°C til 454° C
- Med temperaturkompensering
- Trykk opp til 70 bar(g)
- Elektronikkhus i IP 67
- Stort 2″ x 2″ LCD display (med touch funksjon eller knapper)
- ATEX(sone 1/21), IECEx, FM og FMc godkjent
- SIL 1 kompatibel; SFF
- Dobbel 4-20mA utgang (Flow og temperatur)
- Tilgjengelig med HART, Fieldbus Foundation, Profibus, eller Modbus.
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












