Autic+Red+Lion+RAM+6021+crop

hindreHindre uønsket inntrengning

Red Lion RAM 6021, som forhandles av Autic, presenterer en ny industriell ruter for å integrere industrielle automasjonsnettverk med virksomhetens øvrige nettverk

Red Lion Controls kunngjorde nylig et nytt tilskudd til sin kompakte alt-i-ett RAM 6000 serie industrielle rutere. RAM 6021 gjør det enkelt å koble seg til automasjons- eller produksjonsnettverk på en sikker og fleksibel måte via fjerntilkobling.   

Red Lions robuste RAM 6021 industrielle rutere er spesialbygd for ekstreme forhold og leverer den sikkerheten som kreves for å hindre uønsket inntrengning. Ved å legge til rette for kommunikasjon mellom lokale nett (LAN) og områdenett (WAN), gir RAM 6021 brukere muligheten til sømløst å koble seg til, overvåke og kontrollere maskiner og utstyr. 

Legg til robuste sikkerhetsfunksjoner, som inkluderer brannmur, NAT (Network Address Translation) og VPN-tilkoblinger, og RAM 6021 gir en kraftig alt-i-ett-løsning som sømløst kobler seg til eksisterende Ethernet-infrastruktur, herunder automasjonsnettverk. 

RAM 6021 benytter samme grafiske web-grensesnitt, for enkel konfigurering, som resten av RAM 6000 serien. 

For mer informasjon vennligst se www.autic.no

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.

Ola Christensen Braathe, Krohne

KROHNE styrker satsingen på landbasert industri

KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.

EtherCAT Technology Group

EtherCAT oppfyller CRA-kravene

EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.

Det er store saker som skal på plass ved Brevik CCS (Foto: Heidelberg Materials/Brevik CCS).

Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering

Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.