Autic+Red+Lion+RAM+6021+crop

Hindre uønsket inntrengning

Red Lion RAM 6021, som forhandles av Autic, presenterer en ny industriell ruter for å integrere industrielle automasjonsnettverk med virksomhetens øvrige nettverk

Red Lion Controls kunngjorde nylig et nytt tilskudd til sin kompakte alt-i-ett RAM 6000 serie industrielle rutere. RAM 6021 gjør det enkelt å koble seg til automasjons- eller produksjonsnettverk på en sikker og fleksibel måte via fjerntilkobling.   

Red Lions robuste RAM 6021 industrielle rutere er spesialbygd for ekstreme forhold og leverer den sikkerheten som kreves for å hindre uønsket inntrengning. Ved å legge til rette for kommunikasjon mellom lokale nett (LAN) og områdenett (WAN), gir RAM 6021 brukere muligheten til sømløst å koble seg til, overvåke og kontrollere maskiner og utstyr. 

Legg til robuste sikkerhetsfunksjoner, som inkluderer brannmur, NAT (Network Address Translation) og VPN-tilkoblinger, og RAM 6021 gir en kraftig alt-i-ett-løsning som sømløst kobler seg til eksisterende Ethernet-infrastruktur, herunder automasjonsnettverk. 

RAM 6021 benytter samme grafiske web-grensesnitt, for enkel konfigurering, som resten av RAM 6000 serien. 

For mer informasjon vennligst se www.autic.no

Johan Castberg FPSO anchored

Johan Castberg-feltet forsinket

Equinor og partnerne Vår Energi og Petoro forventer oppstart av Johan Castberg-feltet i januar/februar 2025. Dårlig vær gjør at oppstarten av Johan Castberg utsettes med et par måneder.

Emerson Tescom_BRW crop

Ny Emerson Flushing Ring

TESCOM AGI Flushing Ring fra Emerson med modulær montering for bruk ved skylling. Ved å gi en fullstendig og modulær ventilmontering med et enkelt delenummer effektiviserer skylleringen i AGI BR-serien bestilling og legger til rette for enkel bestilling på nytt med bestemte testkrav fra kunder. Både de tradisjonelle ringene i BRS «sandwich»- og BRW «wafer»-stil er tilgjengelig, samt BR7-designet i «integrert deksel», som omfatter lufting/skylling i selve flensringen.

Slangerobot crop

Slangerobot kan ha avdekket større mengder skjult ammunisjon

Det kan ligge mer ammunisjon i Mjøsa enn tidligere antatt, viser nytt videomateriale. I tillegg mener forskerne nå å kunne si mer om hvilket type fartøy «Storfjordvraket»  er. Forskningsprogrammet Oppdrag Mjøsa fikk for alvor vind i seilene da undervannsfarkosten «Hugin» saumfarte bunnen av Norges største innsjø i 2022.

Sounder USV

Utvikler bedre dronekontroll – får innovasjonsstøtte

De vil gjøre det enklere å styre droner over og under vann. Nå får Kongsberg Discovery støtte fra DOGA for å bruke designmetodikk til å tenke nytt om ubemannede droner. Designmetodikk er i vinden, og DOGA oversvømmes av søknader fra virksomheter som ønsker støtte fra Designdrevet innovasjonsprogram (DIP). Blant søkerne som slapp gjennom nåløyet i år finner vi Kongsberg Discovery.