EH_Energy_Efficiency crop

Gjort EcoVadis-ratingen til et strategiske nøkkeltall

Gullstatus for Endress+Hauser

Endress+Hauser har mottatt et gullsertifikat fra EcoVadis og forbedret fjorårets resultater med 66 poeng. Resultatet illustrerer hvor stor viktighet Endress+Hauser tillegger sitt samfunnsansvar som bedrift (corporate social responsibility), og den strukturerte, fremsynte tilnærmingen selskapet har.

"Som familiebedrift er begrepet bærekraft solid forankret i våre verdier", understreker Matthias Altendorf, konsernsjef i Endress+Hauser-konsernet."Av denne grunn har vi gjort EcoVadis-ratingen til et av våre strategiske nøkkeltall. Gullsertifikatet bekrefter at vi beveger oss i riktig retning. Samtidig fungerer det som en objektiv vurdering av vårt samfunnsansvar for våre kunder."

Bred vurdering

21 kriterier ble vurdert i evalueringen, inkludert miljø, arbeidspraksis, rettferdig forretningspraksis og bærekraftige innkjøp. Selskapet oppnådde en rating over gjennomsnittet i alle kategorier og ble tildelt gullsertifikatet. Endress+Hauser er derfor blant de ledende to prosent av alle leverandører som er evaluert av EcoVadis.

Sosialt ansvar i Endress+Hauser

Begrepet ansvar er fast forankret i Endress+Hausers verdier som bedrift. Siden 2015 har konsernet publisert en bærekraftrapport som undersøker sosiale, miljømessige og økonomiske aspekter ved selskapsledelsen, noe som gir en helhetlig oversikt over konsernets utvikling.

EcoVadis-ratingen

EcoVadis driver en plattform som gjør det mulig for bedrifter å vurdere de miljømessige og sosiale aspektene ved sine leverandører. Strukturerte poengnoteringer gjør det enkelt å spore og forbedre de miljømessige, sosiale og etiske prestasjonene over hele verden. Over 20 000 selskaper bruker EcoVadis til å redusere risiko, forbedre innovasjon og skape tillit og åpenhet mellom forretningspartnere.

Mer informasjon om temaet bærekraft på Endress+Hauser finner du her .

 

Rune Dalby, Endress+Hauser

Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør

Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.