Goodtech tyssedal crop

Oppgradering av eksisterende smelteovn og klargjøring for neste trinn

Goodtech vinner kontrakt med Tizir Titanium & Iron Tyssedal

Goodtech Projects & Services har vunnet en kontrakt med Tizir for levering av elektro- og automatiseringssystem til TTIs anlegg i Tyssedal.

Kontraktsverdien er ca. NOK 29 millioner. Kontrakten omfatter oppgradering av eksisterende smelteovn og klargjøring for neste trinn som er implementering av en ny smelteovn med tilhørende hjelpesystemer.

- Vi er meget fornøyde og stolte over at TTI har gitt oss denne tilliten og valgt oss som leverandør. Kontraktstildelingen viser Goodtechs evne og kompetanse til å ta totalansvar for komplekse elektro- og automatiseringsleveranser, sier Magne Reierson, divisjonsdirektør, Goodtech Projects & Services AS.

Prosjektet går i hovedsak ut på å oppgradere styring av smelteovn og knuseri, temperaturovervåking av smelteovn og nytt hvelv, nytt kjølevannssystem med lekkasjedeteksjon, to nye venturieanlegg med vifter og instrumentering, oppgradering av slamrenseanlegg, oppgradering av chargeringsanlegg, utvidelse av MCC-felter, utvidelse av ilmenittransport, samt flere jobber.

Leveransen utgjør programmering og innkjøp av PLS-komponenter, programmering av IGSS HMI, bygging av elektrotavler, installasjon, MCC, frekvensomformere og AS-i-utstyr.

For ytterligere informasjon se: www.goodtech.no

.

Rune Dalby, Endress+Hauser

Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør

Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.