Goodtech-dalen-crop

Bygge en ny transformatorstasjon for vindkraftanlegget Svåheia

Goodtech vinner kontrakt med Dalane Energi

Goodtech Projects & Services har sammen med Nettpartner Prosjekt, vunnet en kontrakt med Dalane for levering av Svåheia transformatorstasjon. Dette er en totalleveranse som omfatter grunnarbeid, bygg, høyspenningsanlegg, kontrollanlegg og tilhørende hjelpesystemer.

Oppstart for prosjektet er umiddelbart og sluttføres høsten 2017.- Vi er meget stolte og fornøyde over at Dalane Energi har gitt oss denne tilliten og valgt oss som leverandør. Kontraktstildelingen viser Goodtechs evne og kompetanse til å ta totalansvar for komplekse kraftleveranser, sier Magne Reierson, konserndirektør i Goodtech Projects & Services AS.

Prosjektet går i hovedsak ut på å bygge en ny transformatorstasjon for vindkraftanlegget Svåheia. Stasjonen skal koble sammen vindkraftverket, 15,5 kV distribusjonsnett og 50 kV transmisjonsnett. Vi leverer alt av utstyr fra høyspent til lavspent kontrollanlegg og batterisystemer.

Nettilknytningen til Svåheia prosjektet er et av Dalane Energis største prosjekter de siste årene og det er avgjørende at vi leverer på tid, pris og kvalitet.

- Vi er derfor meget fornøyd med å ha knyttet til oss en profesjonell partner som Goodtech og Nettpartner på transformatordelen av leveransen. Vi ser fram til et godt samarbeid på prosjektet, sier Idar Sønstabø, direktør Dalane Energi AS.

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.

Ola Christensen Braathe, Krohne

KROHNE styrker satsingen på landbasert industri

KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.

EtherCAT Technology Group

EtherCAT oppfyller CRA-kravene

EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.

Det er store saker som skal på plass ved Brevik CCS (Foto: Heidelberg Materials/Brevik CCS).

Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering

Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.