Goodtech Eilif korrigert

Overtakelse er avtalt å finne sted den 1. februar 2016.

Goodtech Products har fått nye eiere

Goodtech ASA eier samtlige aksjer i Goodtech Industry Holding AS («GIH»). GIH har i dag inngått avtale med det det svenske selskapet Addtech Nordic AB («Addtech») om salg av samtlige aksjer i GIHs heleide datterselskap Goodtech Products AS.

Administrerende direktør i Goodtech Products Eiliv Elvebakk har følgende kommentar: Dette er en gledens dag og en viktig brikke for vår videre satsning er på plass,. Med Addtech som en sterk og langsiktig eier og Rockwell Automation i spiss for våre leverandører er vi klare for nye eventyr sammen med våre kunder.

Jeg vil benytte anledningen til å takke Goodtech for mange gode år sammen, vi har utviklet oss mye som selskap i den tiden vi har vært i Goodtech konsernet. Personlig vil jeg rette en spesiell takk til Veroslav Sedlak og Arve Teie. Veroslav har vært med fra starten (da under navnet Triple-S) som grunder og langsiktig industriell eier, Arve ledet og utviklet selskapet med stødig hånd i 20 år. Begge har vært og er forbilder og inspiratorer for meg og mange andre, sier Elvebakk.

Nå begynner vi på et nytt kapittel i selskapets historie, det føles da veldig riktig å ta tilbake vårt gamle navn, Triple-S, det gir en god link til vår historie samtidig som vi retter blikket sultent fremover. Navneskiftet vil sannsynligvis skje før sommerferien, avslutter en optimistisk Elvebakk.

Addtech er et selskap i teknikk-konsernet Addtech som tilfører både teknisk og økonomisk merverdi i leddet mellom produsenter og kunder. Addtech-konsernet er engasjert innen utvalgte nisjer på markedet for høyteknologiske produkter og løsninger. Kundene er hovedsakelig innen industriproduksjon og offentlig sektor. Addtech-konsernet har ca. 2 200 ansatte i et hundretalls datterselskaper som drives under egne varemerker. Konsernet har en årlig omsetning på ca. 7 milliarder SEK og er notert på NASDAQ OMX Stockholm.

Kjøpesummen for samtlige aksjer i Goodtech Products er avtalt til ca. NOK 28 millioner, hensyntatt justering for netto gjeld. Kjøpesummen skal i tillegg justeres krone for krone dersom egenkapitalen i Goodtech Products per dato for overtakelse avviker fra NOK 13,7 millioner. Per 31.12.2015 var egenkapitalen NOK 12,3 millioner.

NOK 22 millioner av kjøpesummen skal betales kontant på dato for overtakelse. Resterende beløp skal gjøres opp når regnskapet for Goodtech Products per overtakelsesdato er ferdig utarbeidet.

Kjøpesummen skal finansieres gjennom Addtechs egne midler.

Overtakelse er avtalt å finne sted den 1. februar 2016.

Caroline Haglund

Lunner kommune tar i bruk KI for smartere avløpsrensing

Lunner kommune tester ny teknologi ved Harestua og Volla renseanlegg. Ved hjelp av kunstig intelligens skal avløpsvann renses med mindre kjemikaler, samtidig som driften effektiviseres og kostnader kuttes.

AQ7290-seriens optiske tidsdomenereflektometer.

Nytt OTDR fra Yokogawa

Yokogawa Test & Measurement Corporation lanserer AQ7290-serien, et svært pålitelig og nøyaktig felttestinstrument for optisk fiber som vil lette konstruksjonen og vedlikeholdet av raskt voksende optiske kommunikasjonsnettverk. AQ7290 er utstyrt med nye funksjoner som forbedrer betjening og brukervennlighet. Seks standard- og høyytelsesmodeller er tilgjengelige i serien, og tilbyr et utvalg av to eller tre bølgelengder for å dekke et bredt spekter av fiberoptiske installasjons- og vedlikeholdsmålingsbehov.

Siemens

Nytt generativt AI-drevet vedlikeholdstilbud fra Siemens

Siemens Industrial Copilot, en generativ AI-basert assistent, styrker hele verdikjeden – fra design og planlegging til engineering, drift og tjenester. Med dette ekspanderer Siemens sitt Industrial Copilot-tilbud med utvidede muligheter for Senseye Predictive Maintenance. Den generative AI-drevne løsningen vil støtte alle trinn i vedlikeholdssyklusen, fra reparasjon og forebygging til prediksjon og optimalisering.

Endress+Hauser

Solid fremgang for Endress+Hauser tross global uro: Satser tungt på innovasjon og gassanalyse

Til tross for krevende globale rammevilkår leverte Endress+Hauser et sterkt resultat i 2024, med økt satsing på gassanalyse, bærekraft og opplæring.