Goodtech Glava crop

Øker produksjonskapasiteten vesentlig

Goodtech effektiviserer Glava

Goodtech styrker sin posisjon som ledende leverandør av industriell effektivitet.I en konkurranse hvor kvalitet, presisjon og pris var avgjørende har Goodtech AS levert en nyutviklet sag for Trollveggen elementer til Glava.

Den nye maskinen øker produksjonskapasiteten vesentlig. Leveransen består av en inngående og utgående transportør, lengdemåling, kutting og støvavtrekk. Automasjonen er bygget rundt Siemens TIA-løsninger hvor valg av automatiske sekvenser betjenes via et Siemens Comfort Panel.

Goodtech er meget fornøyd med tildeling av kontrakten og samarbeidet med Glava-ansatte gjennom hele prosjektet.

«Vi er svært tilfreds med samarbeid og leveranse fra Goodtech. Det hele har endt opp i en sikker, nøyaktig og driftssikker maskin», sier prosjektleder for Glava, Ole Dahl.

 

Rune Dalby, Endress+Hauser

Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør

Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.