
Øker produksjonskapasiteten vesentlig
Goodtech effektiviserer Glava
Goodtech styrker sin posisjon som ledende leverandør av industriell effektivitet.I en konkurranse hvor kvalitet, presisjon og pris var avgjørende har Goodtech AS levert en nyutviklet sag for Trollveggen elementer til Glava.
Den nye maskinen øker produksjonskapasiteten vesentlig. Leveransen består av en inngående og utgående transportør, lengdemåling, kutting og støvavtrekk. Automasjonen er bygget rundt Siemens TIA-løsninger hvor valg av automatiske sekvenser betjenes via et Siemens Comfort Panel.
Goodtech er meget fornøyd med tildeling av kontrakten og samarbeidet med Glava-ansatte gjennom hele prosjektet.
«Vi er svært tilfreds med samarbeid og leveranse fra Goodtech. Det hele har endt opp i en sikker, nøyaktig og driftssikker maskin», sier prosjektleder for Glava, Ole Dahl.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.