
Har ambisiøse vekstplanen foran oss,
Glimdén har ambisiøse planer for KUKA
Jonas Glimdén har att over som ny administrerende direktør i KUKA Nordic AB. Han erstatter Joachim Rohwedder som vil fortsette å jobbe for KUKA ved hovedkvarteret i Tyskland. Jonas kommer fra telekombransjen, Ascom Wireless Solutions.
Jonas Glimdén vil overta ansvaret for KUKA Nordic AB, dette inkluderer også virksomheten i Norge, Finland og Danmark.
"Med den ambisiøse vekstplanen vi har foran oss, vet jeg dette blir en stor og krevende prosess, men også veldig inspirerende. Roboter og automatisering er noe helt nytt for meg, noe som gjør dette til en enda mer utfordrende oppgave å administrere."
Om KUKA NORDIC AB, ( KUKA Sveiseanlegg + Roboter)
KUKA i Norge er drevet gjennom KUKA Nordic AB som er et heleid datterselskap av KUKA Roboter GmbH i Augsburg, Tyskland som er blant verdens ledende leverandører av industrielle roboter. Dette selskapet er igjen medlem av KUKA Aktiengesellschaft. Kjernekompetanse er utvikling, produksjon og salg av industrielle roboter, styringer og programvare. Selskapet er markedsleder i Tyskland og Europa, og er nummer tre i verden. KUKA Robot Gruppen sysselsetter rundt 3180 mennesker over hele verden. I 2012 utgjorde salget 742,6 millioner Euro. 25 datterselskaper gir en tilstedeværelse i de store markedene i Europa, Amerika og Asia.
Ytterligere infroamsjon besøk: www.kuka.no
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.