IKM Fluke 721 Ex Precision Pressure Calibrator crop

Nøyaktigheten og funksjonaliteten er ideell til generell presisjonsmåling

Gjør fiskale målinger enklere i eksplosjonsfarlige områder

Fluke, som forhandles av IKM Instrutek, produsenten av verdens mest betrodde instrumenter, lanserer nå den rykende ferske nyheten Fluke 721Ex. Lanserer Fluke også en rekke nye premium trykkslanger og adaptere.

Salgsingeniør Espen T. Førde i IKM Instrutek AS forteller at nøyaktigheten og funksjonaliteten til den nye Fluke 721 doble trykkalibratoren gjør den ideell for alt fra fiskalmålinger ved gassoverføringer til generell presisjonsmåling i eksplosjonsfarlige områder. Med IECEx og ATEX Ex ia IIB T3 Gb (sone 1) godkjennelser slipper man «hot-work» tillatelser og sparer dermed mye tid og penger ved slike målinger.

Fluke 721Ex er tilgjengelig i 14 ulike modeller, hvor du velger mellom 16psi eller 36psi på lavtrykk-sensor og flere trykk mellom 100psi og 5000psi på høytrykk-sensoren. Disse trykkene blir målt med en nøyaktighet på meget respektable 0,025% FS. I tillegg til å være en utmerket trykkalibrator, så har 721Ex også innebygget sløyfekalibrator funksjoner, samt mulighet for å koble på en Fluke RTD probe for Ex-sikre temperaturmålinger med god nøyaktighet. Dette kombinert med en produsentgaranti på hele 3 år gjør Fluke 721Ex til det mest attraktive produktet i sin klasse på markedet.

I sammenheng med lanseringen av 721Ex så lanserer Fluke også en rekke nye premium trykkslanger og adaptere og disse vil være inkluderte i Fluke 700HTPK2 og 700PTPK2 pumpesett på henholdsvis 700bar og 40bar. Disse adapterne og slangene krever ingen verktøy for å kobles sammen. Dette vil gjøre det enklere å unngå lekkasjer ved testing og kalibrering av trykksensorer, avslutter Førde.
 

Rune Dalby, Endress+Hauser

Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør

Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.