
Teknologien åpner for sikkerhetsintegritet opptil SILCL 3
Funksjonell sikkerhet for I/O-systemet Axioline F
Med I/O-systemet Axioline F fra Phoenix Contact kan sikkerhetsapplikasjoner nå omsettes enda enklere og mer fleksibelt. Med utgangspunkt i SafetyBridge Technology sørger de tre nye SafetyBridge-I/O-modulene for å samle inn og sende ut sikkerhetsrelaterte signaler.
SafetyBridge Technology står for en nettverksegnet Safety-løsning uten bruk av en sikkerhetskontroller og som kan implementeres via vilkårlige automatiseringsnettverk. De sikre modulene - blandet med ikke sikkerhetsrelaterte I/O-er - kan være vilkårlig fordelt i nettverket under forskjellige standardkontrollere. Teknologien åpner for sikkerhetsintegritet opptil SILCL 3 og Performance Level opptil PL e. Med gratisprogrammet Safeconf konfigureres sikkerhetsfunksjonene via funksjonen dra og slipp.
PHOENIX CONTACT AS ble etablert i 1987 og er et datterselskap av PHOENIX CONTACT GmbH & Co. KG i Tyskland, en av verdens ledende virksomheter innen elektronisk interface og industriell automatiseringsteknikk. Selskapet sysselsetter ca 14 500 medarbeidere i hele verden og har et nettverk med over 50 datterselskaper samt ca 30 representanter som ivaretar global salg og support. I 2015 var omsetningen på 1,91 milliarder €.
I Norge er det 29 medarbeidere hvorav 27 i Oslo, 1 i Ulsteinvik og 1 i Trondheim. Vi lagerfører på vårt hovedkontor mer enn 5.000 artikler og kan derfor betjene våre kunder med rask, effektiv og teknisk god service.
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












