SA Haug crop

En rekke interessante produsenter tok kontakt

Fra handelshus til serviceleverandør

Det har vært en lang reise med flere skifte av retning for MRC Solberg & Andersen. Siste store endring ble offentliggjort på forsommeren og får praktisk virke fra 1. oktober.

På den datoen overlater selskapet distribusjonsansvaret for et av markedets mest anerkjente kontrollventiler til produsentens eget datterselskap her i landet.

- Vi fikk to interessante erfaringer da nyheten om endring i distribusjonsansvaret ble kjent, forteller administrerende direktør Margrethe Hauge til AMNYTT. Beslutningen om at Emerson skal ta over distribusjonen av Fishers kontrollventiler resulterer i at det er en aktør til i denne sektoren. Den ene reaksjonen på nyheten var at en rekke interessante produsenter tok kontakt med oss da bransjen fikk kjennskap til endringen i distribusjonsansvaret. MRC Solberg & Andersen har erfaring og kompetanse som gjør selskapet til en attraktiv partner i ventilbransjen.

Internt ble det også reagert. Først ble vi selvsagt satt noe ut, men stemningen snudde seg raskt til en positiv holdning til at dette skal vi greie. -  Denne holdningen er helt avgjørende for at vi skal nå målsetningene i strategien vi er i ferd med å fastsette. De ansattes kompetanse, erfaring og holdninger er selve grunnlaget i selskapets fremtidige virksomhet, slår Haug ettertrykkelig fast.

Fortsatt olje, men mye mer

- Selv om de nå er noe magrere tider i oljesektoren, ønsker vi fortsatt å engasjere oss i denne bransjen, sier Hauge til AMNYTT. Vi har som målsetting å fortsatt være en sentral aktor i ventilbransjen. MRC har et bredt produktspekter, som vi nå i noen grad vil komplettere. Porteføljen vår gir oss muligheten til å satse både i det etablerte oljemarkedet og også for å gå inn i nye markeder. For det første vil vi satse internasjonalt. Vi vil bli en merkbar konkurrent til de eksisterende leverandørene. I tillegg ser vi også at vår erfaring og produktportefølje er aktuell i den landbaserte industrien.

Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon

Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon

Årets innovasjonsdager hos Siemens stod igjen i digitaliseringens navn med vyer om autonom produksjon, men selskapet har ikke lagt bort utviklingen av maskinvare for automatisering. For selv om budskap som mer programvare, kunstig intelligens og datasikkerhet fikk mest plass fra podiet, fristet den tilhørende minimessen med fysiske godbiter.

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Den fysiske delen av Norges største nettbutikk, Komplett, er full av avansert, industriell teknologi som sørger for effektiv håndtering av varene, fra handlekurv til transport til kunden. Siste skudd på stammen er helautomatiske roboter for hulter-til-bulter-plukking og best mulig plassering i kundeeskene, drevet av kunstig intelligens.

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Norgesmøllene tar med seg forbehandlet, norsk havre fra møllene i Skien over Oslofjorden for produksjon av havredrikker hos NEN-produkter AS i Fredrikstad. Et flunkende nytt produksjonsanlegg er koplet til eksisterende tapperi, pakkeri og logistikkfunksjoner.

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

BRANDSTORY (Betalt innhold) 

VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.