
Gir betydelig økt levetid sammenlignet med standardtyper
Fotoceller for nedvaskbare applikasjoner
Omrons nye serie E3FC er utviklet for å møte kravene til kunder i mat- og drikkevareindustrien. Den er vaskemiddelbestandige og ideelle i driftsmiljøer hvor det regelmessig blir vasket med høytrykksspyler.
Under disse tøffe driftsforhold vil E3FC sensorene gi en betydelig økt levetid sammenlignet med standardtyper.
For å gjør installasjon og justering enkelt, har Omrons nye M18 fotoceller sylindriske gjenger av den typen som ofte brukes til induktive sensorer. Utførelsen er laget i korrosjonsbestandig 316-L rustfritt stål og er delvis fylt med epoksy-harpiks for å gi en optimal beskyttelse mot vannstråler og industrielle vaskemidler for å forhindre at vann trenger inn via kontakten eller kableenden.
Alle E3FC sensorer har en IP68/IP69K inntrengningsbeskyttelse rating og et driftstemperaturområde fra -25 ºC til +55 ºC. Holdbarheten har blitt verifisert gjennom omfattende testing med en rekke vaskemidler og ved termisk sjokktesting i overflatespent vann.
Den nye E3FC serien komplementerer Omrons allerede eksisterende brede utvalg av sensorer. Produktene er tilgjengelige i en komplett serie med sender/ mottaker, retroreflektive, diffusreflektive og bakrunnsavblendede versjoner. Alle er utstyrt med LED lys for enkelt justering og økt rekkevidde. Sensorene er konstruert for fra nominelle 10-30V DC forsyninger og kan konfigureres av brukeren for light-on eller dark-on operasjoner.
Om Omron
Omron Corporation har hovedkontor i Kyoto, Japan, og er et verdensledende selskap innenfor automasjon. Omron ble etablert i 1933 og ledes av administrerende direktør Yoshihito Yamada. Selskapet har over 36 500 ansatte i 35 land som arbeider for å levere produkter og tjenester til kunder på forskjellige felt, blant annet innen industriell automasjon, elektroniske komponenter og helsevesen. Selskapet er delt inn i fem regioner, og hovedkontorene ligger i Japan (Kyoto), Stillehavsasia (Singapore), Kina (Shanghai), Europa (Amsterdam) og USA (Chicago). Den europeiske organisasjonen har sitt eget anlegg for utvikling og produksjon og gir lokal kundestøtte i alle europeiske land. Hvis du vil ha mer informasjon, kan du besøke Omrons nettsted på www.industrial.omron.eu
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.