
Nøyaktighet på mass flow inntil ±0,1%
Forbedret nøyaktighet på coriolismålere fra Emerson
Emerson lanserte nylig forbedret nøyaktighet på sine F-, H-, og R-serie Micro Motion Coriolismålere. Coriolismålere er i utgangspunktet blandt de mest nøyaktige mengdemålerne på markedet.
Med de nye spesifikasjonene kan Mico Motion skilte med en nøyaktighet på mass flow inntil ±0,1% på F- og H- serien som ligger i mellomsjiktet rett under Eliteserie målere som har inntil ±0,05% nøyaktighet mass flow. En annen stor forbedring er nullpunkts stabilitet på målerne.
”Dette åpner for en mer kostnadseffektiv løsning på applikasjoner hvor man tidligere måtte benytte seg av våre Eliteserie-målere”, sier Torbjørn Todnem, produktsjef hos Emerson.
Ytterligere informasjon finnes på: http://www.emersonprocess.com
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.