ON robot hygienisk crop

OnRobots fleksible Soft Gripper bruker tre utskiftbare silikonstøpte sugekopper

Fleksibel, matvaresertifisert håndtering til utfordrende plukk-og-plasser-applikasjoner

Den nye Soft Gripper med matvaresertifisering fra OnRobot er i stand til å plukke et stort utvalg av uregelmessige former og ømtålige emner innenfor mat- og drikkevarebransjen, kosmetikk- og legemiddelproduksjon samt produksjon eller emballering.

Automatisering har nå blitt enklere innenfor mat- og drikkevarer samt andre «rene» applikasjoner som kosmetikk og legemidler, der det er behov for å håndtere emner av svært forskjellig art – alt fra egg og frukt til flasker og beholdere med uregelmessige former. OnRobots fleksible Soft Gripper bruker tre utskiftbare silikonstøpte sugekopper i stjerne- og firefingrede konfigurasjoner til fintfølende og presis plukking av små objekter på under 2,2 kg i nesten enhver form. Den elektriske Soft Gripper er matvaresertifisert (overholder bestemmelsene i FDA 21 CFR om ikke-fettholdige varer samt EF 1935/2004), og i motsetning til de tradisjonelle vakuumgriperne, krever den ingen ekstern luftforsyning og kan dermed redusere både kostnadene og kompleksiteten

«Vår nye Soft Gripper utfordrer eksisterende løsninger til plukking av ømtålige emner som er vanskelige å få tak på, og som har forskjellige størrelser», sier administrerende direktør hos OnRobot, Enrico Krog Iversen. «I motsetning til proprietære løsninger tilbyr Soft Gripper problemfri integrasjon med de fleste samarbeidende roboter og lette industriroboter ved hjelp av vår One System Solution.»

OnRobots prisbelønte One System Solution er en plattform som gir samlet mekanisk og elektrisk grensesnitt mellom førende robotarmer og alle OnRobots «end-of-arm»-verktøy (EoAT). One System Solution har nylig blitt utvidet til å omfatte integrasjon med roboter fra ABB Robotics og Hanwha Precision Machinery. Nå kan brukerne av disse robotene dra fordel av det kombinerte mekaniske og elektriske grensesnittet til et hvilket som helst OnRobot-produkt og derved lette integrasjonen og skape raskere ROI.

Soft Gripper er ideell til mat- og drikkevarebransjen, men den leverer også fleksibel og fintfølende håndtering til produksjons- og emballasjeindustrien.

Soft Grippers egenskaper:

  • Nyttelast på opptil 2,2 kg basert på formen, mykheten og friksjonen til emnene som skal håndteres
  • Grepdimensjoner fra 11 til 118 mm, avhengig av hvilken sugekopp som brukes
  • FDA-sertifisering
  • Fleksible, utskiftbare sugekopper i silikon
  • Ideell håndtering av ømtålige gjenstander og uregelmessige former
  • Ikke behov for lufttilførsel
  • Rask og fleksibel implementering og problemfri integrasjon med alle større robotmerker

OnRobots produktsortiment tilbyr et bredt utvalg av verktøy til løsning av samarbeidende oppgaver, herunder elektriske gripere, kraft-/momentsensorer, en vakuumgriper, den prisbelønnede Gecko Gripper og verktøyskiftere. Denne nye kombinasjonen av tilbud fra OnRobot gjør det raskere og enklere å automatisere oppgaver som emballering, kvalitetskontroll, materialhåndtering, maskinbetjening, pakking, montering og overflatebehandling. OnRobot har hovedkontor i Odense i Danmark, og har dessuten kontorer i Dallas, Soest (Tyskland), Barcelona, Warszawa, Shanghai, Tokyo, Seoul, Singapore og Budapest. Besøk www.onrobot.com for å få mer informasjon

Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året

Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året

Jotun har 40 produksjonsanlegg over hele verden. Globale avtaler for automatisering og intern standardisering står sentralt, men det lokale markedet der anleggene bygges er styrende for automatiseringsgraden.

Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring

Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring

Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.

Glad lederkvartett på KROHNE Altometer viser fram eksempler på innovativ måleteknikk, fra venstre: Leon de Borgie, Martijn Panis, Lars Lemke og Dominique Basson.

Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet

Brandstory

KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.

Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft

Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft

Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.