Fieldbus International AS gjør strategisk oppkjøp av Fieldbus Inc
Fieldbus International AS, Fint AS, en ledende leverandør av feltbusskommunikasjonsteknologi, har fornøyelsen av å kunngjøre at de har inngått en avtale om å kjøpe Fieldbus Inc, et ledende selskap innen Foundation Fieldbus-teknologi. Dette strategiske oppkjøpet understreker Fints ambisjon om å bli verdens ledende leverandør av feltbuss konvertere og øke verdien på selskapet.
I henhold til vilkårene i avtalen vil Fint kjøpe 100 % av de utestående aksjene i Fieldbus Inc. Oppkjøpet er i tråd med Fints langsiktige vekststrategi ved å utvide porteføljen innen Foundation Fieldbus-teknologi og sikre sin posisjon som en verdensledende leverandør av slik teknologi.
Halvor Landet, administrerende direktør i Fint AS, uttalte: "Vi er glade for å ønske Fieldbus Inc velkommen inn i Fints familie. Dette oppkjøpet representerer et betydelig skritt mot vårt mål som en komplett leverenadør av feltbuss konvertere og bidra til videre vekst for våre OEM kunder".
Les siste AMNYTT Magasin her:
Sigum Fagerberg AS kjøper Pemac AS og styrker sin posisjon innen instrumentering
Sigum Fagerberg AS har kjøpt opp instrumentspesialisten Pemac AS, et selskap kjent for sin ekspertise innen online måling og analyse. Oppkjøpet markerer et viktig steg for Sigum Fagerberg AS i å styrke sin posisjon i markedet for instrumentering og analyseverktøy.
Elteco styrker staben
Kjetil Davidsen er ansatt som ny produktsjef med ansvar for Polylux samt lyn og overspeningsvern.
Emerson vinner IoT Breakthrough-pris for 2025 for «Årets industrielle innovasjon»
Emerson har vunnet prisen for «Årets industrielle IoT-innovasjon» for sin DeltaV™ Workflow Management-programvare under den 9. årlige IoT Breakthrough Awards. Prisen anerkjenner Emersons neste generasjons programvare-som-en-tjeneste-løsning for å hjelpe farmasøytiske selskaper med å utvikle, skalere og produsere livsendrende celle- og genterapier mer effektivt.
Strategisk partnerskap er i gang
SICK og Endress+Hauser slår seg sammen om prosessautomatisering. SICK og Endress+Hauser tar i bruk sitt strategiske partnerskap innen prosessautomatisering: SICKs avanserte gassanalyse- og mengdemålingsteknologi er nå en integrert del av Endress+Hausers omfattende instrumentportefølje. Målet med samarbeidet er å gi kunder i prosessindustrien enda bedre støtte til å øke anleggets effektivitet, beskytte miljøet og redusere CO2-avtrykket.