Ethernet-Schnittstelle erweitert Einsatz von Industriemonitoren

Gir større fleksibilitet under utvikling av desentraliserte operatørkonsepter

Ethernet grensesnitt utvider bruken av industrielle monitorer

Det er ingen avstandsbegrensninger når Ethernet grensesnittet benyttes. Opptil 4 monitorer kan linkes til én IPC. Større fleksibilitet under utvikling av desentraliserte operatørkonsepter

Kostnadsbesparelser på kabling

Med integrasjon av Ethernet grensesnitt, utvider Siemens mulighetene for bruken av sine Flat Panel produkter. Hvor disse frem til nå kunne brukes via DVI og DisplayPort grensesnittene med en avstand på opptil 30 meter fra serveren, vil brukeren med en tilkobling via Ethernet kunne ha så lang avstand mellom monitor og server som ønsket.

Med Ethernet tilkobling kan brukeren ha opptil fire slike monitorer, som blant annet inneholder en sammenhengende glassflate i front og såkalt prosjektert kapasitiv touch (PCT), tilkoblet en industri-PC samtidig. 19” og 22” monitorene støtter intuitiv betjening med håndbevegelser, såkalte gestures, og multitouch-betjening selv om operatøren benytter hansker. Tilkoblingen til Ethernet i stedet for vanlige skjermtilkoblinger tillater større fleksibilitet under utvikling av desentraliserte operatørkonsepter i mekanisk og anleggsengineering. På denne måten blir tid og kostnader spart, takket være redusert kabling og planlegging.

Ytterligere informasjon finnes her

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.