Eplan screen rockwell crop

Eplan legger til nye produkter

09.01.14

Eplan, en global Encompass-partner for Rockwell, har lagt Eplan Fluid og Eplan Harness informasjon i Encompass-programmet. Med Eplan produktserien kan brukere integrere systemdata med kontrollsystemene fra Rockwell Automation.

Rockwell Automation har lagt til Eplan Fluid og Eplan Harness proD til sin portefølje over godkjente Encompass-produkter. Disse produktene er nå samlet med Eplans andre godkjente systemer slik som Electric P8, Eplan Pro Panel og Eplan PPE.  Dette betyr at alle systemene til Eplan-plattformen nå er oppført. Eplan har vært en Global Encompass-partner til Rockwell Automation siden 2008. Eplan Fluid er et ingeniørverktøy for design og automatisk dokumentasjon av kretser for væskekraftsystemer innen hydraulikk, pneumatikk, avkjøling og smøring. Eplan plattformen kobler væske-spesifikt ingeniørarbeid til alle andre ingeniørdisipliner slik at forskjellige ingeniøroppgaver kan utføres parallelt. Dette akslererer hele ingeniørprosessen - selv når den kombineres med andre disipliner, slik som elektrisk ingeniørarbeid. Eplan Harness proD er et moderne 3D/2D programvaresystem for effektivt design og dokumentasjon av kabelstammer. Systemets styrke ligger i de automatiserte trinnene, fra importering av mekaniske modeller som 3D-miljøer for layout av kabelstamme, og kombinering av dem med ledningslister fra Eplan-plattformen. Videre helt frem til rutingen av kabler og opprettelse av ingeniørdokumentasjonen og produksjonen av 2D-tegninger. Egenskapen til å inkorporere mekanisk relevant informasjon fra forskjellige MCAD-systemer, i tillegg til ECAD-beskyttelsesinformasjon, betyr at Eplan Harness proD har potensiale for å integreres sømløst inn i PDM-miljøer. Dette tillater design av en kabelstamme selv om det ikke finnes en tilgjengelig prototype. For å si det enkelt: Utviklingstider reduseres, produktiviteten økes og produktkvaliteten forbedres vesentlig.

Disse ingeniørløsningene gir ytterligere synergier mellom Rockwell Automation og Eplan. Brukere kan nå skape sine elektroniske konstruksjoner ved hjelp av objektorienterte arkitektur. Deretter kan man bruke toveis datasynkronisering mellom Eplan Electric P8 og RSLogixTM 5000. Dessuten med P8 igjennom RSLogixTM Architect, for maskinvare- og merkesynkronisering, både mellom kontrollsystemet og de elektriske diagrammene. Brukere kan nå anvende Eplan Pro Panel for å virtuelt designe sine koblingsskap uten 3D-layoutplanlegging, støttet av eTouch-teknologi. De kan så sende ingeniørdata direkte til produksjonsavdelingen. Løsningsleverandører, systemintegratører, maskin- og utstyrsbyggere (OEM-er) og ingeniørfirmaer får like fordeler fra samarbeidet mellom Eplan og Rockwell Automation.

For ytterligere informasjon se: www.eplan.no

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.