Honeywell crop

Få informasjon om terminologi og teknologiske problemstillinger

Enterprise Manufacturing Intelligence

Produksjons- og datafagfolk ser etter rasker og enklere måter å forbedre forretningsideer, produkter, tjenester, prosesser. Målet er å øke fortjenesten. For å nå disse målene må det være tilgjengelige effektive verktøy.

Ved å gå gjennom dokumentet som presenteres her vil leserne raskt kunne forholde seg til produksjons- og operasjonelle utfordringer som erfares i egne bedrifter, og forstå hvordan man raskt kan komme i gang med programmer, prosesser og teknologier som virkelig hjelper til med å ta tak i disse utfordringene.

I dette White Paperet vil finne informasjon om terminologi og teknologiske problemstillinger knyttet til Enterprise Manufacturing Intelligence (EMI). Videre blir det presentert fem kritiske trinnene om hvordan bedriften skal komme i gang og finne suksess med egne EMI initiativer. A case study vil bli utforsket, sammen med erfaringer fra andre selskaper som har implementert EMI programvareløsninger.

Last ned dokumentet her.

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.