
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
– For oss måles suksess i praktisk nytte, sier Wolfgang Drahm, som sammen med kollega Alfred Rieder etablerte anlegget i Freising på slutten av 1990-tallet. De to forskerne hadde begge doktorgrad i Coriolis-mengdemåling fra tekniske universitetet i München, og fikk grønt lys av Endress+Hauser til å bygge opp et miljø for langsiktig innovasjon.
Praktisk testing og digitale verktøy
Arbeidsmetodene i Freising kjennetegnes av en kombinasjon av datakraft og ingeniørkunst. Numeriske simuleringer går hånd i hånd med praktiske forsøk – ofte på småskalaløsninger som etter hvert kan skaleres opp til industrielle applikasjoner. Ikke sjelden testes nye ideer i uvanlige medier, som ketchup og majones, for å simulere krevende prosessforhold.
– For å skape noe nytt må du både ha en magefølelse for måleteknologi og evnen til abstrakt tenkning. En målesensor er et mesterverk innen ingeniørfag, understreker Drahm.
Fra idé til industri
Et av de mest kjente produktene som har sitt utspring fra Freising, er Proline Promass Q – en Coriolis-strømningsmåler med ekstrem presisjon. Den benyttes både i olje- og gassindustrien, der presise målinger er avgjørende for handel, og i næringsmiddelindustrien, der kvalitet og sikkerhet står i sentrum.
Innovasjonene fra Freising gjenspeiler en bredere utvikling i prosessinstrumentering: Fra å levere nøyaktige målinger til også å være en kilde til omfattende prosessinformasjon, med krav om nettverkstilkobling, digital intelligens og ressurseffektivitet.
Et kvart århundre med kontinuitet
At det lille anlegget i Freising fortsatt står sterkt etter 25 år, tilskriver Drahm og Rieder først og fremst det høyt kvalifiserte teamet. – Vi er takknemlige for at vi fikk denne muligheten, og stolte over at beslutningen om å etablere et dedikert innovasjonsmiljø har vist seg bærekraftig. Resultatene snakker for seg selv, sier de.
Fiskelykke uten lus i lukkede anlegg, hvor også miljøet vinner
Verdens største lukkede oppdrettsanlegg reiser seg i Bamble. Automatiseringen må også være i verdensklasse for god fiskehelse og pålitelig drift av den flytende «globen» som rommer 30 000 m3.
Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene
Gjødselprodusenten er i gang med en nettbasert, digital tvilling av fabrikkene på Herøya. Automatisk oppdatering i sanntid, lav brukerterskel og enkel tilgang til detaljert informasjon gir både bedre beslutninger, ditto samarbeid og økt oppetid.
Siemens Innovation Days: Fra automatisering til autonom produksjon
Årets innovasjonsdager hos Siemens stod igjen i digitaliseringens navn med vyer om autonom produksjon, men selskapet har ikke lagt bort utviklingen av maskinvare for automatisering. For selv om budskap som mer programvare, kunstig intelligens og datasikkerhet fikk mest plass fra podiet, fristet den tilhørende minimessen med fysiske godbiter.
Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter
Den fysiske delen av Norges største nettbutikk, Komplett, er full av avansert, industriell teknologi som sørger for effektiv håndtering av varene, fra handlekurv til transport til kunden. Siste skudd på stammen er helautomatiske roboter for hulter-til-bulter-plukking og best mulig plassering i kundeeskene, drevet av kunstig intelligens.











