Pål E+H crop

Thorkildsen er en erfaren bransjemann

Endress + Hauser styrker salgsorganisasjonen

Fra 1. januar i år er Pål Thorkildsen ansatt som salgssjef hos Endress + Hauser. Med 23 års fartstid i selskapet er han godt kjent med organisasjonen og kundene.

Thorkildsen er en erfaren bransjemann. Han er utdannet fra Kongsberg Ingeniørhøyskole i 1987, reguleringsteknikk. Fra august 1987 til juni 1992 jobbet han hos Honeywell.

I juni 1992 ble han ansatt hos Endress + Hauser. I alt er det nå blitt mer enn 23 års erfaring i denne bedriften. Inntil årsskifte var Thorkildsen distriktsanasvarlig for Østlandet. Nå skal han ha ansvar for all salgsaktivitet i Endress + Hauser.  - Med denne endringen vil vi styrke salgsvirksomheten vår. Fortsatt vil jeg ha ansvar for å følge opp noen nøkkelkunder. Det er viktig å være aktiv med salg, selv om jeg har fått et mer administrativt ansvar, sa Thorkildsen til AMNYTT.

Om selskapet

Endress+Hauser AS er 100% eid av Endress+Hauser International Holding AG i Sveits. Vårt hovedkontor ligger på Tranby i Lier Kommune, i tillegg har vi to strategisk plasserte avdelingskontorer i Sandefjord og Bergen.

Selskapets oppgave er å drive import, markedsføring, salg og service av måleutstyr og målesystemer, rådgivning og konsulentvirksomhet innen automatisering og måleteknikk. Kvalitetsstyringssystemet skal oppfattes som en bekreftelse på vår evne og vilje til å oppfylle våre kunders krav og forventninger, samt å befeste vår posisjon i det norske markedet.

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

SoilSteam Internationals avanserte maskiner redder uren jord fra deponi. Ren damp fra avansert teknologi og automatisering gjør susen for å sterilisere jorda.

Mesternes malingsmester

Mesternes malingsmester

Et av Jotuns produksjonsanlegg i Sandefjord skal være verdens mest effektive malingfabrikk. Høy automatiseringsgrad, smarte maskinløsninger, enhetlig maskinstyring og sentralt batch-kontrollsystem er sentrale ingredienser.

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Legemiddelprodusenten Vistin Pharma i Kragerø har ti prosent av verdensmarkedet for diabetes type 2-medisin. Produksjonen går 24/7 og alt eksporteres. Høyt automatiseringsnivå er et viktig bidrag.

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Ulmatec leverer sentralvarmeanlegg til skip, der distribusjonen i flere år har vært automatisert. Det er viktig at systemene fungerer optimalt, og at man kan implementere nye løsninger. I samarbeid med Schneider Electric utvikler sunnmørsbedriften nå en helt ny IT-arkitektur.

– Teknologien utvikles fort, derfor ønsket vi en løsning som gjør det enklere å oppdatere systemer, sier Simon Blindheim, Lead software engineer i Ulmatec Pyro AS.