LMC Isonas_22628 crop

Leverer velprøvd adgangskontroll

Endrer spillet innen adgangskontroll

ISONAS har signert nordisk distribusjonsavtale med Last Mile Communication AS for å bringe sin unike, enkle og innovative IP baserte adgangskontroll løsning inn på det nordiske markedet.

” Vi endrer spillet innen adgangskontroll. I motsetning til tradisjonelle panelbaserte eller IP-panel systemer, leverer ISONAS en velprøvd adgangskontroll system som tilbyr nett-basert, "Pure IP" til døren teknologi som eliminerer behovet for tungvinte betjeningspaneler på hvert eneste tilgangspunkt, kompleks kabling og strømforsyninger som er kostbare samt regelmessig vedlikehold på tvers av fysiske lokasjoner. Aksess punkter er PoE basert hvilket medfør store kostnads og tid besparelser ved installasjon. Man kan bruke eksisterende ethernet installasjon eller andre TCP/IP media som GPRS radio og fiber som kommunikasjon.

ISONAS adgangskontroll er integrert i bl.a. Milestone`s videosoftware og fungerer meget godt sammen med IP kameraløsninger” sier produktsjef hos Last Mile Communication Jesper Fredriksen.

ISONAS cutting edge system tilbyr en revolusjonerende tilnærming for bruk av et eksisterende nettverks infrastruktur for å bringe intelligent beslutningstaking til dørmiljøet som skal sikres. Det eneste utstyret som trengs på hvert aksesspunkt er en nettverksforbindelse, som regel en CAT-5 Ethernet-kabel og ISONAS leserkontrolleren. Dette gir utrolige besparelser og fleksibilitet, som gir brukerne frihet til å gjøre mer med mindre.

Med den innovative Powernet-leseren fra ISONAS gir et enklere og smartere alternativ. Den innovative teknologien gjør det også mulig å administrere flere steder i sanntid gjennom ditt eksisterende nettverk, lavere totale eierkostnader og fleksibiliteten for å kunne installere på steder det til nå har vært en stor utfordring med.

Om ISONAS

Grunnlagt i 1999.  ISONAS er det første adgangskontrollselskapet som designer og produserer en cutting-edge, IP til døren løsning som eliminerer unødvendig kompleksitet og inkluderte ubeleilige kontrollpaneler, separat strømforsyning og dedikerte kablings løsninger.

”ISONAS nettbaserte Powernet- ™ Reader-kontrollere gir en patentert teknologi som enkelt integreres med Windows-basert programvare for å levere mer enkelhet, større verdi, og total fleksibilitet. Vi transformerer bransjen med ren-IP.” forteller Rob Mossman CEO i ISONAS

Om Last Mile Communication AS

Last Mile Communication AS (stiftet i 1999) er en distributør av datanettverk- og videoovervåknings løsninger til Olje & Gas, Marine, Industri, Kraft, Vei & Jernbane og kommunaltekniske markedet.

Kontorer i Asker og Leksand (Sverige) med totalt 20 ansatte.

Representerer over 30 produsenter i Norge og Sverige

Vi leverer også spesialtilpassede løsninger på oppdrag og konsulent bistand.

Mer informasjon finnes på: www.lastmile.no

Emerson AI

Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering

Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.

Pepperl+Fuchs G11

Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber

Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.

Camila Medina, foto: Schneider Electric

Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge

Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.

Jarle, Ådne og Bjørn-åge. Foto: AxFlow

AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge

AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.