Digital unna 650

Må sørge for at all type personell og tekniske løsninger jobbe mot samme mål

En tverrfaglig tilnærming til digital transformasjon

Enhver produksjonsdirektør bør nå ha digital transformasjonsstrategi høyest på sine daglige arbeidsoppgaver. De som oppnår suksess med dette, er de som innfører strategiske mål i en rekke prosjekter for å endre foretakets arbeidsprosesser, teknologier og personell inn i de som kreves for Smart Manufacturing.

De bedriftene som investerer i mulighetene som ligger i den digitale transformeringen må sørge for at all type personell og tekniske løsninger jobbe mot samme mål. Det er viktig å tilpasse prosessene, teknologien og spesielt de personellgrupper som er involvert i informasjonsteknologi (IT) og operativ teknologi (OT). Målsettingen er å oppnå IT / OT konvergens.

Disse spørsmålsstillingen diskuteres i dette dokumentet.

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.

Ola Christensen Braathe, Krohne

KROHNE styrker satsingen på landbasert industri

KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.

EtherCAT Technology Group

EtherCAT oppfyller CRA-kravene

EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.

Det er store saker som skal på plass ved Brevik CCS (Foto: Heidelberg Materials/Brevik CCS).

Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering

Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.