Lars Annfinn crop

Lars Annfinn Ekornsæter (til høyre) i typisk arbeidssituasjon

En nestor forlater bransjen

Fra årsskifte forlater Lars Annfinn Ekornsæter sjefsstolen i Norsk Forening for Automatisering (NFA), etter 15 års innsats. Det er en betydelig innsats Ekornsæter har gjort for bransjen i disse årene.

Ekornsæter sier dette til kolleger i bransjen: - Jeg har i 15 år ledet NFA, men nå er den tiden over. Fra 1. januar 2016 går jeg inn i pensjonistenes rekker. Det har vært en svært spennende og givende tid og jeg har møtt mange flinke og motiverte mennesker. Det lover godt for fremtidens industri og næringsliv i Norge.

Automatisering blir mer og mer viktig for industri/næringsliv og samfunnet for øvrig. Både når det gjelder sikrere arbeidsplasser, økt konkurranseevne og bedre miljø. Så visjonen til NFA er mer aktuell enn noen sinne: Automatisering til samfunnets beste.

Takk til dere alle for god støtte og stort engasjement for NFA i alle disse årene. Lykke til videre.

AMNYTT vil presentere et fyldig intervju med Ekornsæter over nyttår. Vi ønsker han lykke til i sin nye tilværelse.

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

BRANDSTORY (Betalt innhold) 

VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Sørger for mesterlige mengdemålinger

Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.

Jan Huus, Beckhoff

Beckhoff styrker satsingen på Vestland

Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.

Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.