Radar-nivå-ill

Sensorene håndtere utfordrende medier og måleoppstillinger godt

En guide for pålitelig og kostnadseffektive nivåmålinger

Måleoppgaver som tidligere krevde store, mekaniske og dyre enheter kan nå utføres ved hjelp av avanserte, svært allsidige teknologier som er holdbare, nøyaktig og enkel å konfigurere å installere.

Sensorene håndtere utfordrende medier og måleoppstillinger godt. For å finne den beste sensor teknologi for en bestemt oppgave er det viktig å først forstå hvilke teknologskei alternativer som er tilgjengelige, for så å vurdere fordeler og ulemper ved de forskjellige løsninger.

Dette White Papret diskuterer fordeler og ulemper ved forskjellige nivå teknologier

Emerson AI

Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering

Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.

Pepperl+Fuchs G11

Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber

Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.

Camila Medina, foto: Schneider Electric

Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge

Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.

Jarle, Ådne og Bjørn-åge. Foto: AxFlow

AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge

AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.