
Leverer de mest benyttede produktene i denne porteføljen på 5 dager
Emerson utvider sitt “On Demand” tilbud
At Emerson Process Management kan levere flere av sine produkter ”On Demand”, det vil si med svært kort leveringstid, er kanskje ikke ukjent for mange brukere. Dette har tidligere vært begrenset til trykk, temperatur, flow, nivå samt trådløst.
Nå kan selskapet annonsere at vi nå har implementert deler av analysesortimentet i vårt ”on demand” program. Dette gjelder for væskeanalyse og forbrenningsanalyse. Vår HUB i Wessling, Tyskland har opparbeidet seg en svært god rutine på slike leveranser, og har inkludert en del av analyseproduktene i «On Demand» programmet.
-Dette betyr at vi leverer de mest benyttede produktene i denne porteføljen på 5 dager. Vi kan også gjøre hasteleveranser over natt av sensorer etc. når våre kunder får et akutt behov. Dette er selvfølgelig veldig gledelig, og vi håper at vi hjelper våre kunder ytterligere med denne typen leveranser, sier produktansvarlig for analyse, Linda Tegner.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.