Emerson Mæland crop

Har jobbet med tilstands baserte vedlikeholdssystemer

Emerson Automation Solution utvider salgsstaben

Trond Mæland som Key Account Manager og startet hos Emerson Automation Solution 1. august. Han har ansvar for Equinor i Norge. Mæland har bred erfaring fra offshore virksomhet.

Mæland kommer fra stilling som Product Manager i MRC Global Norway AS, hvor han de siste årene jobbet som salg og prosjektansvarlig for tilstands baserte vedlikeholdssystemer (CBM). Han har blant annet hatt ansvar for oppbygging av nå anerkjent merkevare på norsk sokkel med gode resultater.

Trond har også 10 års erfaring fra Aker Solutions med prosjektarbeid både on- og offshore. Han har der opparbeidet seg god erfaring med instrumentering og ventiler. Han deltok også i driftsoppbyggingen av Naturgass Vest, nå del av Gasnor samt innehatt salgs- og kontraktsstilling i annen bransje.

- På grunn av stor installert base og gunstig utvikling i industrien, er vi i ferd med å øke bemanningen, fortelle Erik Christensen, Country manager i Emerson Automation Solution. Vi i rute med planene våre for rekruttering. Den sektoren hvor vi øker mest er innen service og tjenester. Dette har sammenheng med at det er en overgang fra rent produktsalg, til kombinasjon av produkter og tjenester. Digitalteknologiens innmarsj på alle områder er en stor drivkraft i denne utviklingen.

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

Redder jorda med damp og innovativ teknologi

SoilSteam Internationals avanserte maskiner redder uren jord fra deponi. Ren damp fra avansert teknologi og automatisering gjør susen for å sterilisere jorda.

Mesternes malingsmester

Mesternes malingsmester

Et av Jotuns produksjonsanlegg i Sandefjord skal være verdens mest effektive malingfabrikk. Høy automatiseringsgrad, smarte maskinløsninger, enhetlig maskinstyring og sentralt batch-kontrollsystem er sentrale ingredienser.

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Legemiddelprodusenten Vistin Pharma i Kragerø har ti prosent av verdensmarkedet for diabetes type 2-medisin. Produksjonen går 24/7 og alt eksporteres. Høyt automatiseringsnivå er et viktig bidrag.

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Ulmatec leverer sentralvarmeanlegg til skip, der distribusjonen i flere år har vært automatisert. Det er viktig at systemene fungerer optimalt, og at man kan implementere nye løsninger. I samarbeid med Schneider Electric utvikler sunnmørsbedriften nå en helt ny IT-arkitektur.

– Teknologien utvikles fort, derfor ønsket vi en løsning som gjør det enklere å oppdatere systemer, sier Simon Blindheim, Lead software engineer i Ulmatec Pyro AS.