
Merethe har mange års salgserfaring fra tidligere.
Elteco styrker salgsorganisasjonen ytterligere
Merethe Holla er fast ansatt som Salgs- og Prosjektingeniør hos Elteco AS i Porsgrunn. Hun er utdannet Automasjonsingeniør fra Høyskolen i Telemark i juni 2015 og har vært ansatt som vikar hos Elteco siden hun var ferdig utdannet.
Merethe vil i hovedsak sitte inne på ordrekontoret og prosjekt fram til oktober 2017. Etter denne dato får hun ansvar for egne kunder og oppfølging av prosjekter. Hun har mange års salgserfaring fra tidligere.
Om Elteco
Elteco har en rekke produkter fra ledende produsenter innen elektro, fabrikkautomatisering og prosessautomatisering. For ytterligere informasjon se; www.elteco.no
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












