
Kvalitetsleverandør av lyn- og overspenningsvern
Elteco lanserer overspenningsvern og lynvernanlegg
Det er den anerkjente tyske leverandøren Dehn+Söhne som Elteco nå skal forhandle produktene til i det norske markedet. Gjennom mer enn 45 år har Elteco vært en ledende leverandør av elektroniske og elektrotekniske produkter
DEHN +Söhne er en kvalitetsleverandør av lyn- og overspenningsvern, samt sikkerhetsutstyr. De driver kun med dette, og har spesialisert seg med over 100 års erfaring!
Selskapet er 4. generasjon familie-eid selskap, har ca. 1600 ansatte og over 4000 forskjellige produkter. Produkter fra Dehn +Söhne blir solgt i mer enn 70 land.
Mandag 4.mai var være dagen da Elteco lanserer en helt ny produktkategori. Det er ikke kun snakk om overspenningsvern, men overspenningsvern som beskytter alt fra de enkleste og små signaler fra for eksempel PLS, sensorer, bus-systemer og til elektriske installasjoner opptil 1000VAC/1500VDC.
I tillegg til dette vil Elteco også kunne tilby komplette lynvernanlegg til alle type bygninger!
Alle produktene fra Dehn er i henhold til kravene i NEK400, IEC-standarder og andre sertifiseringer. Flere av produktene har også godkjennelse for ATEX, IECEx, CSA, SIL, GOST med flere
Produktkategorien er delt opp i to
Overspenningsvern: http://www.elteco.no/overspenningsvern
RedLine
Omfattende løsninger for å beskytte systemer opp til 1000V a.c./ 1500V d.c. mot overspenning forårsaket av atmosfæriske utladninger og koblingsforløp
YellowLine
Overspenningsvern for IT-produkter og systemer for bygninger, prosessanlegg og telekommunikasjonssystemer.
Lynvernanlegg http://www.elteco.no/lynvernanlegg
- Lynavledere
- Ledere og nedledere
- Jording
For å få ytterligere informasjon om de nye produktene se www.elteco.no
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












