
Kvalitetsleverandør av lyn- og overspenningsvern
Elteco lanserer overspenningsvern og lynvernanlegg
Det er den anerkjente tyske leverandøren Dehn+Söhne som Elteco nå skal forhandle produktene til i det norske markedet. Gjennom mer enn 45 år har Elteco vært en ledende leverandør av elektroniske og elektrotekniske produkter
DEHN +Söhne er en kvalitetsleverandør av lyn- og overspenningsvern, samt sikkerhetsutstyr. De driver kun med dette, og har spesialisert seg med over 100 års erfaring!
Selskapet er 4. generasjon familie-eid selskap, har ca. 1600 ansatte og over 4000 forskjellige produkter. Produkter fra Dehn +Söhne blir solgt i mer enn 70 land.
Mandag 4.mai var være dagen da Elteco lanserer en helt ny produktkategori. Det er ikke kun snakk om overspenningsvern, men overspenningsvern som beskytter alt fra de enkleste og små signaler fra for eksempel PLS, sensorer, bus-systemer og til elektriske installasjoner opptil 1000VAC/1500VDC.
I tillegg til dette vil Elteco også kunne tilby komplette lynvernanlegg til alle type bygninger!
Alle produktene fra Dehn er i henhold til kravene i NEK400, IEC-standarder og andre sertifiseringer. Flere av produktene har også godkjennelse for ATEX, IECEx, CSA, SIL, GOST med flere
Produktkategorien er delt opp i to
Overspenningsvern: http://www.elteco.no/overspenningsvern
RedLine
Omfattende løsninger for å beskytte systemer opp til 1000V a.c./ 1500V d.c. mot overspenning forårsaket av atmosfæriske utladninger og koblingsforløp
YellowLine
Overspenningsvern for IT-produkter og systemer for bygninger, prosessanlegg og telekommunikasjonssystemer.
Lynvernanlegg http://www.elteco.no/lynvernanlegg
- Lynavledere
- Ledere og nedledere
- Jording
For å få ytterligere informasjon om de nye produktene se www.elteco.no
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge
AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.