Terje Elteco H crop

Skal jobbe hovedsakelig med maskinbyggere og industrikunder

Elteco forsterker salgsavdeling

Terje Haugsdal er 39 år gammel. Han kommer fra Bergen, men bor i hvalfangerbyen Sandefjord i flotte Vestfold. Han er gift og har tre barn.

Terje kommer til Elteco fra UCO, der han jobbet som prosjekt- og serviceelektriker. Han har også erfaring fra ITec AS, der oppgavene var service, vedlikehold og montasje av brennemaskiner for verftsindustrien.

Terje har også jobbet for REC som elektro- og automasjonsoperatør. Han har hatt sin læretid hos Mongstad Elektro AS, der han også tok fagbrev Gruppe L. Terje har også noen års erfaring fra offshore, der han jobbet som serviceelektriker.

Hos oss i Elteco skal Terje jobbe hovedsakelig med maskinbyggere og industrikunder.

Når Terje har litt tid til overs bruker han å sette seg ned å dyrker sin store lidenskap og hobby, Linux.

Ytterligere informasjon om Elteco finnes på: www.elteco.no

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

På smelteverk strømmer flytende metall fra store smelteovner. Det manuelle arbeidet har vært svært krevende, og forbundet med risiko for de de som jobber der. TappingMate er en robot som tar mennesket ut av tappesonen.

– Det er et tøft miljø, vi har holdt på i fem år med å utvikle løsninger for smelteverk og tapping av metall. Med maskinsyn, sensorikk og automatisering vil roboten skape en bedre arbeidshverdag for ansatte, redusere utslipp og gjøre industrien mer lønnsom, sier Bjørn Audun Risøy, leder for innovasjon og utvikling i Momek, og daglig leder i Momek TappingMate AS.

Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen

Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen

Den tyske bilprodusenten tester for tiden bruken av humanoide robot ved Digital Factory Campus i Berlin. "Apollo" transporterer komponenter til produksjonslinjen, og lærer seg å jobbe autonomt.

KROHNE-teknologi måler verdier for en halv milliard daglig på Mongstad

KROHNE-teknologi måler verdier for en halv milliard daglig på Mongstad

Avansert måleteknologi sørger for svært nøyaktige målinger av oljen som eksporteres fra Norge, for riktig avregning til kunder og beskatning til staten.

Profilen – Trygve Dirdal

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.