
Befestet sin posisjon som en komplett leverandør av ventiler
Ellingsen NOR Instruments har fått distribusjonsavtale for Solent & Pratt ventiler
Ellingsen NOR Instruments har utvidet avtalen med Curtiss-Wright Flow Control Company slik at den nå omfatter Solent & Pratt spjeldventiler. Avtalen kommer som en naturlig forlengelse av fjorårets distribusjonsavtale med Farris Engineering sikkerhetsventiler.
Dette selskapet er også en del av Curtiss-Wright Flow Control Company.
Solent & Pratt har siden etableringen i 1961 vært i førersetet innen design, utvikling og produksjon av høykvalitets spjeldventiler. De tilbyr et omfattende utvalg av ventiler i større størrelser (opp til 138”) og høye trykklasser, samt produksjon av ventiler i et bredt spekter av korrosjonsbestandige materialer som passer til en rekke krevende applikasjoner.
Solent & Pratt leverer spjeldventiler av høy kvalitet, og produktene er godt etablert i olje- og gassmarkedet. De har en rekke referanser fra store globale prosjekter, spesielt innen høyrisikoområder som olje og gass, kjemiske prosessanlegg og andre store energi-prosesser.
Ellingsen NOR Instruments har med denne avtalen ytterligere befestet sin posisjon som en komplett leverandør av ventiler. Vår interne kompetanse innen aktuatorer og tilhørende utstyr, samt know-how innen krav, spesifikasjoner og dokumentasjon relatert til olje- og gassmarkedet, gir oss en unik kompetanseplattform for ytterligere vekst og utvikling.
Ellingsen NOR Instruments leverer totalløsninger for prosesskontroll innen ventiler, aktuering og instrumentering til oljebransjen og maritim industri. Vi har et variert og avansert produktspekter innen pneumatikk, hydraulikk og instrumenteringsutstyr, bestående av håndplukkede produkter fra velrenommerte internasjonale produsenter. I tillegg kommer egenutviklede produkter og systemer. Vi tilbyr også installasjons- og vedlikeholdstjenester.
Selskapet ble etablert i 1962 og har utviklet seg til å bli en ledende leverandør av kvalitetsprodukter til norsk offshore, skip og landbasert industri.
Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året
Jotun har 40 produksjonsanlegg over hele verden. Globale avtaler for automatisering og intern standardisering står sentralt, men det lokale markedet der anleggene bygges er styrende for automatiseringsgraden.
Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring
Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.
Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet
Brandstory
KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.
Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft
Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.











