Instrument ill crop

Elektroniske transmittere og instrumenter med få eller ingen bevegelige deler

Elektronikk gir nye muligheter innen instrumentering

En rekke spesialiserte instrumentteknologier har blitt utviklet de siste tiårene for å utnytte fysiske egenskaper som kan være korrelert med nivå eller flow.

Tidsskriftet Control gjennomførte en spørreundersøkelse som indikerer at brukerne, når det er mulig og praktisk, fortsetter å bevege seg fra mekaniske og elektromekaniske instrumenter mot elektroniske transmittere og instrumenter med få eller ingen bevegelige deler.  Denne trenden viser seg i økt bruk av Coriolis-, elektromagnetiske- og ultralyds-måler.

White Paperet fra Control prøver å gi en balansert fremstilling av teknologitrendene. Selv om rapporten ikke dekker alle tenkelige bruksområder, tror vi at det er mye nyttig informasjon å hente.

Last end White Paperet her.

Emerson AI

Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering

Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.

Pepperl+Fuchs G11

Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber

Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.

Camila Medina, foto: Schneider Electric

Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge

Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.

Jarle, Ådne og Bjørn-åge. Foto: AxFlow

AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge

AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.