
Finnes med skru- og push-in-tilkoblingsteknik
Elektromekaniske releer med manuell betjening
I sortimentet til relemodulene PLC-Interface fra Phoenix Contact finnes det nå også moduler med låsbar manuell betjening i byggbredde 14 mm. De er spesielt godt egnet for effektiv og tidsbesparende vedlikehold og enkel idriftsettelse.
Relemodulene oppfyller standardspesifikasjonene for godkjennelser etter UL, EAC og underligger beskyttelsesgrad RTII. De finnes med skru- og push-in-tilkoblingsteknikk, og den smale konstruksjonen sparer plass i automatikkskapet. Som prefabrikkerte komplette moduler er de utstyrt med inngangsspenning på 24 V DC, 120 og 230 V AC. Den modulære designen gjør at også relemoduler med utvidede funksjoner kan kombineres.
I Norge er vi 31 medarbeidere hvorav 28 i Oslo, 1 i Ulsteinvik, 1 i Trondheim og 1 i Porsgrunn. Vi lagerfører på vårt hovedkontor mer enn 5.000 artikler og kan derfor betjene våre kunder med rask, effektiv og teknisk god service
Tar trykk- og nivåmåling til skyene
VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.
Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å
NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.
Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering
Sørger for mesterlige mengdemålinger
Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.
Beckhoff styrker satsingen på Vestland
Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.
Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.











