
Er testet og godkjente i bruksområder med en maritim atmosfære
Effektiv, økonomisk korrosjonsbeskyttelse
NORD DRIVESYSTEMS produserer permanent korrosjonsfaste driv ved hjelp av det forseglede overflateforseglingssystemet nsd tupH. Aluminiumsdriv får en jevn ultrahard overflate som, sammenlignet med maling, ikke påvirkes av støt eller riper.
Drivene er testet og godkjente i bruksområder med en maritim atmosfære. Før dette må de vise at de kan motstå blemmer i henhold til ASTM D714, korrosjon i henhold til ASTM D610-08, og riping i henhold til ASTM D1654-08 i henhold til DIN EN ISO 2409. I tillegg viset gravelometertesten ASTM D3170 absolutt ingen tap av adhesjon eller avskalling. ASTM B117-09 saltspruttesten i henhold til DIN EN ISO 9227 produserte ingen korrosjon selv etter 2000 timer.
I krevende atmosfærer kan nsd tupH-driv brukes mye lengre enn den vanlige levetiden til malte systemer. Motstandsdyktigheten og den forlengede levetiden reduserer betraktelig kundens service- og vedlikeholdskrav. I tillegg forsikrer behandlingen høy prosessikkerhet: da ingen belegg brukes, men selve overflaten herdes, kan det ikke oppstå noen form for forurensing av produkter eller prosessmedier som for eksempel er tilfellet med avskallet maling. Selv kraftige støt eller skraper reduserer ikke korrosjonsmotstanden. I kontrast kan riper på maling eller belegg føre til at skaden spres til omliggende områder, noe som gjør beskyttelsen ubrukelig. nsd tupH er godkjent for næringsmidler i henhold til FDA Title 21 CFR 175.300. Behandlede systemer kan derfor motstå rengjøringsmidler i pH2- til pH12-området. nsd tupH er tilgjengelig for alle driv med aluminiumhus, fire girmotorfamilier, motorer med jevn overlate og enheter med distribuert drivelektronikk.
Selskapets bakgrunn
NORD DRIVESYSTEMS med deres cirka 3000 ansatte er en av verdens ledende leverandører av fullskala og altomfattende løsninger. NORDs produktportefølje strekker seg fra standard drifter til skreddersydde løsninger for krevende bruksområdekrav, f.eks basert på energieffektive eller eksplosjonsbeskyttede drives.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.