Eaton UPS ny gen crop

Utviklet for å gi strømbeskyttelse til moderne entrepriser og Edge-applikasjoner

Eaton lanserer ny UPS-generasjon

UPS-en 5PX Gen2 beskytter applikasjoner og utstyr under krevende strømforhold, og leverer 11 prosent mer strøm enn tilsvarende utstyr på markedet. Den nyeste genererasjonen av avbruddsfri strømforsyning (UPS) fra Eaton er utviklet for å gi strømbeskyttelse til moderne entrepriser og Edge-applikasjoner.

– UPS-en kan enkelt integreres med applikasjoner og viktig it-utstyr. Den er effektiv og fleksibel i bruk, noe gjør at arbeidet med drift og vedlikehold går raskere. Det gir samtidig lavere kostnader over tid, sier Jon Helsingeng, som leder energistyringsselskapet Eaton i Norge og Norden.

11 prosent mer strøm

5PX Gen2 leverer 11 prosent mer strøm til tilkoblede servere enn andre USP-er på markedet. Brukeren kan selv velge hvilke applikasjoner eller hvilket utstyr som skal motta reservestrøm dersom strømmen skulle bli borte. Produktet har fått den amerikanske sertifiseringen Energy Star 2.0, som bekrefter at UPS-en leverer maksimal effekt i hele driftsområdet.

– Energien som brukes måles i sanntid, og er synlig på en LCD-skjerm som er montert på produktet. Det gjør konfigurasjonen av USP-en enkel, og gir en bedre brukeropplevelse, forklarer Helsingeng.

Produktet har i tillegg fått de internasjonale sertifiseringene UL 2900-1 and IEC 62443-4-2, som tar for seg cybersikkerhet. UPS-en er dermed godt beskyttet mot dataangrep.

5PX Gen2 finnes i fire størrelser, fra 1000 VA to 3000 VA, og kan settes opp i stativ eller tårn.

Om Eaton:

Eaton er en ledende virksomhet globalt med høy kompetanse på energistyringsteknologi og -tjenester. Vi leverer løsninger for kraftdistribusjon, kretsbeskyttelse, strømkvalitet, reservestrøm og energilagring, kontroll og automatisering, el-sikkerhet og miljøvennlige løsninger. Med en helhetlig tilnærming til våre tjenester, kanaler og digitale plattformer, hjelper vi kunder over hele verden med å løse utfordringer innen styring av energi.

 

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering

Sørger for mesterlige mengdemålinger

Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.

Jan Huus, Beckhoff

Beckhoff styrker satsingen på Vestland

Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.

Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.

Dypdykker i fiskale målinger for naturgass, hydrogen og CO2

Dypdykker i fiskale målinger for naturgass, hydrogen og CO2

Et av høstens vakreste eventyr for de som er opptatt av gode målinger for kjøp og salg av gasser gikk av stabelen i Tønsberg i slutten av oktober.

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Innfører nye strategier som bidrar til solid produksjonsløft

Roger Næss (57) tok med seg 32 års erfaring innen automatisering, elektro og vedlikehold fra legemiddelbransjen til Yara i Porsgrunn. De siste årene har han vært sentral i en transformasjon som har bidratt til å øke produksjonen av gjødsel på Herøya med ti prosent. Ny metodikk har gjort utstyr mer fintrimmet og fått økt oppetid.