
Driftssikre vann- og avløpsanlegg
Phoenix Contact AS inviterer til fagdag med hovedfokus på temaer relevant for design og driftssikkerhet innen vann- og avløpssystemer. Fagdagen er et unikt samarbeid med flere anerkjente produsenter, slik at alle sentrale komponenter i et anlegg blir behandlet.
Fagdagen arrangeres 10. mai. På agendaen står i tillegg til egne tekniske innlegg fra Phoenix Contact AS også innlegg fra Endress + Hauser AS (instrumentering), ABB (frekvensomformere), Norconsult/Norsk Vann (standardisering og instrumenteringsveiledning), Lillebakk Engineering (skybasert driftskontroll), og Videc GmbH (programvare). Videc er Tysklands største leverandør av programvare for driftskontroll, databehandling og fjernkommunikasjon. De har hovedfokus på vann og avløp, og energisektoren.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge
AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.