Agnar RFID

Andre krav enn pris som veier tyngst

Dekker alle aktuelle teknologier

RFID (Radio-frequency identification) teknologien har fått bred utnyttelse. Pepperl+Fuchs har utviklet sine løsninger siden begynnelsen av 90 årene.

I markedet for enkle funksjoner og lange produksjonsserier er prisen svært lav for RFID brikker. I røffe industrielle miljøer og med krav langt utover de masseproduserte brikkene er det . Pepperl+Fuchs har mange års erfaring i å utvikle sensorteknologi til krevende industrielle applikasjoner. Erfaringen med RFID brikker har de fra begynnelsen av 90-årene. Selskapet kan nå levere brikker som fungere i røffe industrielle forhold. RFID brikker kan leveres i IP 67 kapslingsgrad og som EMC sikker. Brikkene tilfredsstiller også temperaturkravene som stilles i industrielle systemer.

Agnar RFID 2.jpg

I enkelte industrielle prosesser er det behov for å kunne både lese og skrive informasjon til et produkt eller produksjonsutstyr. Pepperl+Fuchs har utviklet RFID løsning som både lese og skrive informasjon fra/til brikker. Denne funksjon kan være viktig for sporbarhet og oppfølging av produksjonsteknisk utstyr. Agnar Sæland fra Pepperl+Fuchs hadde mange interesserte besøkende da han presenterte disse brikkene under Eliaden.

 

Boksen går hos Farris

Boksen går hos Farris

Fjorårets nye bokselinje sender produksjonen av Farris til nye høyder. Men selv om tappemaskinen som spruter ut nærmere ti fulle bokser i sekundet kalles hjertet i anlegget, er god måleteknikk i mikserne selve hjernen. For det er nøyaktige mengdemålere som er kilden til riktige og stabile smaksopplevelser.

Siemens Innovation Days

Siemens Innovation Days: Heldigitalt fra A til Å, nesten!

Selv om innovasjonsdagene hos Siemens i slutten av 2025 stod i digitaliseringens navn, er ryktet om maskinvarens død innen automatisering sterkt overdrevet. Datasikkerhet, kunstig intelligens og digitalisering generelt var høyt på agendaen, men deltagerne fikk også servert fysiske godbiter.

02 EF Profil

Den europeiske automatiseringshjelperen fra Rafnes

Jan Grønlid (60) har en sentral rolle som Project Automation Manager hos Ineos Inovyn. Han ukependler til selskapets anlegg på tvers av Europa og løser kontrollsystemutfordringer med norsk bedriftskultur hvor dyp relasjonsbygging med kollegaer står høyt i kurs. 

HIMA Seafood

Hima Seafood: I verdensklasse på bærekraft og avansert teknologi

Fisken er naturligvis sjefen i verdens største landbaserte oppdrettsanlegg for ørret. Men, avansert måleteknikk, styring, overvåking og røkting er avgjørende for trygg og god oppvekst.