Danfoss-ET-energy crop

Engineering Tomorrow vil styrke selskapet for fremtiden

Danfoss spisser profilen

Danfoss, verdensledende leverandør av produkter og løsninger innen kjøle-, luftkondisjonering-, oppvarming-, motorstyringer og mobil hydraulikk lanserte en ny global merkevareprofil under begrepet ”Engineering Tomorrow”.

Danfoss har en sterk posisjon innen flere viktige områder der man leverer innovative produkter for å skape en bedre hverdag for mennesker og samfunn. Vekstområdene man først og fremst fokuserer på er matforsyning, energieffektivitet, klimavennlige løsninger og å skape en bærekraftig infrastruktur. Med begrepet ”Engineering Tomorrow” ønsker Danfoss ytterligere å forsterke sin posisjon på markedet.

- ” Engineering Tomorrow” vil styrke vårt selskap for fremtiden. Ingeniørarbeidet er selve hjertet av Danfoss sin virksomhet og med dette som utgangspunkt skal vi fortsette å forme vår fremtid med nye innovative løsninger. Vi vil på denne måten være med på å ta del i det store vekstpotensialet som vi ser på det globale markedet. Samtidig ønsker vi å spre informasjon om hvordan vi er med og bidrar til en positiv utvikling av samholdet og de positive resultater vi har oppnådd i denne sammenheng sier VD og CEO Niels B. Christiansen.

Den nye globale merkevareposisjoneringen ble utviklet etter en omfattende prosess der Danfoss har bedt eksisterende og potensielle kunder over hele verden om deres oppfatning av Danfoss nå og i fremtiden. Basert på dette har konseptet ”Engineering Tomorrow” blitt utviklet, og nå er man klar til å presentere det på markedet.

Danfoss nye merkevarekonsept er i tråd med "Core & Clear" strategien som ble innført i 2010, som i nåværende fase har fokus på vekst. I tillegg til lanseringsaktiviteter innenfor Danfoss største markeder, kommer også selskapets hjemmeside danfoss.com til å bli oppdatert basert på ny merkevareposisjon. Hovedbudskapet i "Engineering Tomorrow" tydeliggjøres i en film regissert av den Cannes-vinnende regissøren Christoper Bo.

Ny Danfoss film: http://www.danfoss.com/about/engineering-tomorrow /  

Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året

Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året

Jotun har 40 produksjonsanlegg over hele verden. Globale avtaler for automatisering og intern standardisering står sentralt, men det lokale markedet der anleggene bygges er styrende for automatiseringsgraden.

Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring

Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring

Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.

Glad lederkvartett på KROHNE Altometer viser fram eksempler på innovativ måleteknikk, fra venstre: Leon de Borgie, Martijn Panis, Lars Lemke og Dominique Basson.

Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet

Brandstory

KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.

Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft

Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft

Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.