
Danfoss øker staben med ny serviceingeniør
Danfoss har gleden av å presentere vår nyansatte Stian Norhall Andreassen. Stian begynte 1. september som Solution & Service Engineer i Danfoss Drives. Stian blir dermed med på å styrke service teamet i Holmestrand.
Stian er utdannet Automatiker, han har jobbet med diverse drives/frekvensomformere, og ser frem til å lære mer om de større og mer kompliserte systemene Danfoss jobber med.
Stian har også jobbet som service tekniker/skiftleder hos Asko i Sande på det nye hel-automatiserte logistikkanlegget. «Jeg begynte karrieren min som Automatiker-lærling hos Hydro i Holmestrand. Etter fullført læretid og bestått fagbrev gikk veien videre til Nordsjøen hvor jeg jobbet i 2 år med mye forskjellig utstyr på mange forskjellige installasjoner.» sier Stian
Vi i Danfoss er veldig glade og takknemlige for at Stian har valgt å komme til oss, han vil være et positivt tilskudd til vår service avdeling.
Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige
På smelteverk strømmer flytende metall fra store smelteovner. Det manuelle arbeidet har vært svært krevende, og forbundet med risiko for de de som jobber der. TappingMate er en robot som tar mennesket ut av tappesonen.
– Det er et tøft miljø, vi har holdt på i fem år med å utvikle løsninger for smelteverk og tapping av metall. Med maskinsyn, sensorikk og automatisering vil roboten skape en bedre arbeidshverdag for ansatte, redusere utslipp og gjøre industrien mer lønnsom, sier Bjørn Audun Risøy, leder for innovasjon og utvikling i Momek, og daglig leder i Momek TappingMate AS.
Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen
Den tyske bilprodusenten tester for tiden bruken av humanoide robot ved Digital Factory Campus i Berlin. "Apollo" transporterer komponenter til produksjonslinjen, og lærer seg å jobbe autonomt.
KROHNE-teknologi måler verdier for en halv milliard daglig på Mongstad
Avansert måleteknologi sørger for svært nøyaktige målinger av oljen som eksporteres fra Norge, for riktig avregning til kunder og beskatning til staten.
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.











