
Danfoss øker staben med ny serviceingeniør
Danfoss har gleden av å presentere vår nyansatte Stian Norhall Andreassen. Stian begynte 1. september som Solution & Service Engineer i Danfoss Drives. Stian blir dermed med på å styrke service teamet i Holmestrand.
Stian er utdannet Automatiker, han har jobbet med diverse drives/frekvensomformere, og ser frem til å lære mer om de større og mer kompliserte systemene Danfoss jobber med.
Stian har også jobbet som service tekniker/skiftleder hos Asko i Sande på det nye hel-automatiserte logistikkanlegget. «Jeg begynte karrieren min som Automatiker-lærling hos Hydro i Holmestrand. Etter fullført læretid og bestått fagbrev gikk veien videre til Nordsjøen hvor jeg jobbet i 2 år med mye forskjellig utstyr på mange forskjellige installasjoner.» sier Stian
Vi i Danfoss er veldig glade og takknemlige for at Stian har valgt å komme til oss, han vil være et positivt tilskudd til vår service avdeling.
Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering
Sørger for mesterlige mengdemålinger
Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.
Beckhoff styrker satsingen på Vestland
Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.
Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.
Dypdykker i fiskale målinger for naturgass, hydrogen og CO2
Et av høstens vakreste eventyr for de som er opptatt av gode målinger for kjøp og salg av gasser gikk av stabelen i Tønsberg i slutten av oktober.
Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn
Innfører nye strategier som bidrar til solid produksjonsløft
Roger Næss (57) tok med seg 32 års erfaring innen automatisering, elektro og vedlikehold fra legemiddelbransjen til Yara i Porsgrunn. De siste årene har han vært sentral i en transformasjon som har bidratt til å øke produksjonen av gjødsel på Herøya med ti prosent. Ny metodikk har gjort utstyr mer fintrimmet og fått økt oppetid.











