TabEx

Pepperl+Fuchs lanserer 8-tommers Tab-Ex® 05-nettbrett med 5G-kommunikasjon

Med den nye Tab-Ex® 05 lanserer Pepperl+Fuchs det første 5G-kompatible Android-nettbrettet med en 8-tommers skjerm som er godkjent for bruk i Sone 1/21 og Div. 1. Android Enterprise Recommended-enheten er basert på Samsung Galaxy Tab Active5 og kommer med en rekke avanserte funksjoner.

Tab-Ex 05 har 6 GB RAM og 128 GB ROM, som kan utvides til opptil 1 TB via microSD. Den er også utstyrt med et 13 MP-kamera på baksiden og et 5 MP-kamera foran, som leverer høyoppløselige bilde- og videoopptak. Som sine forgjengermodeller har Tab-Ex 05 en individuelt programmerbar knapp som kan tilordnes for eksempel nødanrop eller trykk-og-snakk-applikasjoner. S Pen Stylus-pennen med en fin 0,7 mm spiss kompletterer det brukervennlige betjeningskonseptet og gjør det mulig å ta håndskrevne notater eller fange digitale signaturer mens du er på farten.

Det siste tillegget til Tab-Ex-serien er sertifisert i henhold til de nyeste europeiske og internasjonale standardene og oppfyller godkjenninger for global bruk. Den grunnleggende Samsung Galaxy Tab Active5-enheten har også den internasjonalt anerkjente Common Criteria-sikkerhetssertifiseringen. Garanterte operativsystemoppdateringer frem til Android 22 og sikkerhetsoppdateringer frem til 2032 gir bedrifter en høy grad av fremtidig sikkerhet når det gjelder valg av nettbrettløsninger for langsiktig global bruk i industrielle applikasjoner og Ex-områder.

Les mer: https://www.pepperl-fuchs.com/norway/no/53574.htm

AMNYTT 2025-1

AMNYTT nr 1 - 2025 er publisert

Klikk på bildet for å lese magasinet.

Process Partner

Endringer i ledelsen hos Process Partner AS

Fra 1. januar 2025 tiltro Dag Thorstensen som ny daglig leder i Process Partner.

TabEx

Pepperl+Fuchs lanserer 8-tommers Tab-Ex® 05-nettbrett med 5G-kommunikasjon

Med den nye Tab-Ex® 05 lanserer Pepperl+Fuchs det første 5G-kompatible Android-nettbrettet med en 8-tommers skjerm som er godkjent for bruk i Sone 1/21 og Div. 1. Android Enterprise Recommended-enheten er basert på Samsung Galaxy Tab Active5 og kommer med en rekke avanserte funksjoner.

Jan Eirik Schiøtz

Jan Eirik Schiøtz har gått bort

Det er med stor sorg vi melder at vår redaktør og tidligere daglig leder brått har gått bort etter et akutt illebefinnende. Siden i fjor sommer har det vært en prosess hvor han skulle overlate roret til Tom R. Mehlum i 2025, gå av som daglig leder og trappe ned på arbeidsmengden som redaktør og for å tilbringe mer tid med sin kjære kone og familien.