ProEXR File Description=Attributes=cameraAperture (float): 36cameraFNumber (float): 21cameraFarClip (float): 1e+030cameraFarRange (float): 1000cameraFocalLength (float): 210cameraFov (float): 9.79819cameraNearClip (float): 0cameraNearRange (floa

Ny 8-tommers Android-nettbrett Tab-Ex® 03 DZ2 for Ex-område

Bygget på erfaring. Det robuste Tab-Ex® 03 DZ2-nettbrettet fra Pepperl+Fuchs som er designet for bruk i Ex-område, fortsetter suksesshistorien til 3. generasjons Tab-Ex®-serien.

8-tommers nettbrett ble laget i samarbeid med mangeårig samarbeidspartner Samsung. Det imponerer ikke bare med et kraftig operativsystem, men også med et slankt og lett design, som letter arbeidet i Ex-sone 2/22 Div. 2. Samsung Desktop Experience (DeX-modus) gir brukerne en komplett desktopopplevelse ved å koble til et tastatur, en mus og en skjerm, noe som gir et kostnadseffektivt, tilsvarende alternativ til stasjonære PC-er.

For å gjøre (pre-)konfigurasjon, idriftsettelse, administrasjon og analyse av mobile enheter som Tab-Ex® Pro så enkelt og brukervennlig som mulig, kombinerer ecom alle disse tjenestene på en og samme digitale plattform. Brukere mottar forhåndskonfigurerte enheter som er tilpasset og klare for bruk over hele verden ved levering og som kan administreres og overvåkes fra en sentral plattform.

Høydepunkt for Tab-Ex® 03 D2

  • Kompakt 8-tommers Android-nettbrett i slank og lett design, egnet for divisjon 2
  • Samsung DeX-modus for full desktopopplevelse
  • Avansert data- og enhetssikkerhet takket være Samsung KNOX og den nyeste Android 10-versjonen
  • Fritt programmerbar (nød)tast
  • Kan brukes med hansker og S Pen - selv i regn og snø på grunn av våt berøringsfunksjon
  • Global service og støtte fra internasjonale salgsspesialister fra Pepperl+Fuchs og Samsung

Les mer: https://www.pepperl-fuchs.com/norway/no/43854.htm

Siemens Alarmsystemer

Alarmhåndtering med SIMATIC PCS 7

SIMATIC PCS 7 fra Siemens har vært levert som DCS på små og store prosessanlegg i Norge siden slutten av 90-tallet.  Systemet har jevnlig nye funksjoner og markedstilpasninger. Alarmsystemet står sentralt i PCS 7 og gir en effektiv og trygg operatørhverdag.

AI SINTEF

Kunstig intelligens kan gjøre industrien sikrere og mer effektiv

Drømmen om færre falske alarmer, tryggere og mer effektiv drift av industrielle anlegg rykker stadig nærmere, godt hjulpet av kunstig intelligens (KI). Vi tar pulsen på hvordan teknologien kan forbedre alarmsystemene i industrielle styringssystemer.

SMB KI

Hvordan gjør KI tilgjengelig for små og mellomstore bedrifter

Med eksplosjonen av kunstig intelligens og økende bekymring for energiforbruk og tilhørende kostnader, er det naturlig å stille spørsmål ved hvordan KI-fremskritt kan forbli økonomisk bærekraftig. Denne bekymringen er spesielt presserende for små og mellomstore bedrifter som lurer på om store språkmodeller (LLM) vil forbli tilgjengelige – eller være eksklusive for store selskaper.

Lars Gunnar Vik, VEGA Norge

Lars Gunnar Vik styrker innesalget hos Vega Norge

Lars Gunnar Vik er ansatt som salgsingeniør i Vega Norges salgsteam, med fokus på innesalg innen nivå- og trykkinstrumentering.