Autic ST-IPM-8460-left crop

Er utviklet for applikasjoner med behov for større hastighet og lagringsplass

Red Lion utvider SixTRAK®-serien med fjernterminaler

En robust, fleksibel løsning for overvåking og kontroll i ekstreme miljøer. Red Lion Controls, som forhandles av Autic AS, offentliggjør utvidelsen av SixTRAK-serien med industrielle fjernterminaler, med lanseringen av ST-IPm-8460, drevet av Red Lion Workbench, som bruker en editor og kjøretidsmotor som overholder IEC61131-3. 

Den nye fjernterminalen er utviklet for applikasjoner med behov for større hastighet og lagringsplass for behandling og kommunikasjon, og gir fleksibiliteten og driftssikkerheten for overvåking og kontroll av utstyr som kundene trenger og forventer fra Red Lion. Med UL klasse I, Div 2-sertifisering, ABS-oppføring og et driftstemperaturområde fra –40 °C til 70 °C, vil ST-IPm-8460-modellen fungere utmerket i tøffe forhold og farlige miljøer.

Kombinasjonen av ST-IPm-8460 og Red Lion Workbench kan enkelt støtte store, komplekse prosjekter på tvers av flere enheter. Red Lion Workbench har tilpasset kontroll, standard språkstøtte, effektive verktøy for feilsøking og overvåking, prosjektautomatisering og kontrollerredundans.

Uansett om applikasjonen din overvåker en håndfull datapunkter eller tusenvis, kan ST-IPm-8460 enkelt konfigureres etter dine behov ved hjelp av Red Lions EtherTRAK-2 I/O-moduler. ST-IPm-8460 er tilgjengelig for privat merking, og tilbyr doble strøminnganger og støtte for redundante Ethernet-nettverk for lengre driftstid, mens et større antall kommunikasjonsporter og støtte for flere ulike protokoller gjør det mulig å koble til en rekke ulike feltenheter.

Du finner mer informasjon om Red Lions ST-IPm-8460 på www.redlion.net.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

AMNYTT magasin nr 4 - 2025 er publisert

Ny utgave av AMNYTT magasin

Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.