
Teknologien er utformet for å beskytte mot feil som skyldes kortslutning
Første elektronikk-distributøren i Europa som lagerfører Bourns TBU® High-Speed Protectors.
Elfa Distrelec er en ledende europeisk distributør av elektronikk, automatisering og måleteknologi og ligger i teten når det gjelder å tilby de nyeste innovative teknologiene. Selskapet er et av de første til å lagerføre de nye høytytende TBU® High-Speed Protectors fra Bourns, en leder innen elektronikkproduksjon.
Teknologien er utformet for å beskytte mot feil som skyldes kortslutning, overspenningstransienter og feil i battericeller. Med høyhastighetsytelse, overlegen krets- og overstrømsbeskyttelse, mulighet til å blokkere overspenninger og RoHS-samsvar, er serien egnet for alle elektroniske krav og sørger for maksimal sikkerhet.
Eszter Sipőcz, e-Commerce Distribution Manager EMEA hos Bourns, sier: «De nye TBU® High-Speed Protectors fra Bourns har en rekke bruksområder som passer perfekt for prosjektkravene i Elfa Distrelecs kundenettverk, blant annet fabrikkautomatisering, eksponerte sensor- og dataledninger, beskyttelsesmoduler og -dongler, prosesskontrollutstyr og test- og måleutstyr.»
Steve Herd, Head of Customer Proposition and Product Management hos Elfa Distrelec, sier: «Bourns har hatt en spesielt merkbar innvirkning på alle moderne bransjer og gjør det særdeles bra i automatiserings- og IoT-tilkoblingssektoren. Som en av de første til å tilby de nye TBU® High-Speed Protectors, kan vi sørge for at kundenettverket vårt har tilgang til de løsningene de trenger for å fullføre prosjektene sine effektivt og raskt.»
Bourns® TBU® High-Speed Protectors er nå tilgjengelige via Elfa Distrelecs nettbutikk: https://www.distrelec.de/en/circuit-protection/pcb-surge-protection/electrode-arresters/c/cat-DNAV_PL_031003?q=*&filter_productFamilyCode=cat-2040956
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












